بلا حدید می گوید که اینستاگرام پست خود را به دلیل ذکر “فلسطین” از انتشار پست خود رد کرد – RT World News

سوپر مدل بلا حدید پس از حذف پستی که به افتخار پدرش “و زادگاهش فلسطین” حذف شد ، اینستاگرام خود را حذف کرد. این شرکت متعلق به فیس بوک گفت که این پست دستورالعمل های انجمن خود را نقض کرده است ، اما حدید رضایت ندارد.

حدید روز سه شنبه عکسی از گذرنامه آمریکایی منقضی شده پدرش را به اشتراک گذاشت ، که در آن محل تولد وی ذکر شده است “فلسطین” تصویر ، ارسال شده به داستان حدید و همراه با متن “من افتخار می کنم که فلسطینی هستم” خیلی زود توسط اینستاگرام حذف شد.

در ادامه مطلب ، حدید توضیح داد که اینستاگرام برای او پیامی ارسال کرد که ادعا می کند این پست به نقض دستورالعمل های انجمن سایت در مورد “سخن از نفرت ، آزار و اذیت و زورگویی.”

“دقیقاً چه بخشی از من افتخار مکان پدرم در فلسطین است – زورگویی ، آزار و اذیت ، گرافیک یا برهنگی جنسی؟” او پرسید. “آیا ما مجاز نیستیم که در اینستاگرام فلسطینی شویم؟ این به نظر من قلدری است. “

“شما نمی توانید با خاموش کردن مردم ، تاریخ را پاک کنید ،” او افزود. “اینگونه کار نمی کند.”

مطمئناً حدید کسی نیست که درباره مسئله میهن اجدادی خود سکوت کند. هنگامی که او به راهپیمایی اعتراضی در لندن علیه تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل پیوست ، این سوپرمدل مرتبا در مورد فلسطین پست می كرد و از هواداران جلب می كرد. حدید بعداً با لباس مهمانی قرمز پوشید ، این حرف را زد “رفتار با مردم فلسطین ناعادلانه ، یک طرفه است و نباید تحمل کرد.”
همچنین در rt.com
سوپر مدل بلا حدید پس از پیوستن به تظاهرات فلسطین با لباس حزب قرمز آرزو می کندمشخص نیست که چرا اینستاگرام آخرین پست خود را حذف کرد. با این حال ، این پلت فرم به اشتراک گذاری عکس هایی که کاربران نمی کنند ممنوع است “حق اشتراک گذاری را دارید.” عکس گذرنامه شخص دیگری ، حتی پدر خود حدید ، می توانست این قانون را نقض کند. اینستاگرام از هوش مصنوعی برای پرچم گذاری پست ها به عنوان توهین آمیز یا نامناسب استفاده می کند و این روش قبلاً به دلیل سانسور محتوای قانونی مورد انتقاد قرار گرفته است.

اخبار مرتبط  شرکت هواپیمایی اوکراین پس از 38 توله بولداگ فرانسوی که هنگام پرواز به کانادا کشته شدند - "خطر محاسبه شده" را نقل کرد - RT World News

اینستاگرام تنها کمپانی رسانه اجتماعی نیست که فناوری فیلترینگ محتوا خود را به روشی به ظاهر تصادفی به کار می برد. اولین کسی نیست که بخاطر این کار با انتقاد روبرو شده است. محافظه کاران در ایالات متحده به دلیل حذف پست ها و ممنوعیت پروفایلشان ، فیس بوک و توییتر را چکش زده اند.
همچنین در rt.com
هدف اصلی “توقف نفرت برای سود” علیه فیس بوک چیست؟ اشاره: این هیچ ارتباطی با “سخنرانی نفرت” ندارداتهامات تعصب فقط از راست نرفته است. فیس بوک – شرکت مادر اینستاگرام – در سال 2018 صفحه زبان انگلیسی teleSUR را پاک کرد ، یک خبرنامه آمریکای لاتین که بخشی از آن متعلق به دولت ونزوئلا است. پس از یک اعتراض آنلاین ، فیس بوک ادعا کرد که این کار را به اشتباه انجام داده است. بعداً در همان سال ، 800 صفحه از طریق این صفحه ممنوع شدند ، از جمله برخی صفحات خبری چپ و طرفدار فلسطین.

اما به همان اندازه که الگوریتم ها حساس هستند ، انسان می تواند حساس تر باشد. با وجود “فرهنگ لغو” همه گیر ، حدید ممکن است به سادگی فرض کند که به صفوف کسانی که مجازات مجازات هایشان شده اند پیوسته است.

علاوه بر این ، پرچم گذاری روزمره یک پست باعث نمی شود که عناوین اصلی این موضوع باشد “بلا حدید توسط اینستاگرام لغو شد” میکند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *