بلوک مخالف حامی گوائدو برای دفع انتخابات پارلمانی ونزوئلا ، ادعا می کند که آنها به نفع مادورو تقلب کرده اند – RT World News

ائتلافی متشکل از بیش از دوهزار حزب ، که همه از طرفداران رهبر مخالف خوان گوآیدو هستند ، اعلام کردند که آنها در انتخابات آتی مجلس در ماه دسامبر شرکت نخواهند کرد ، و ادعا می کنند که هر نتیجه ای به طور پیش فرض “کلاهبرداری انتخاباتی” است.

اگرچه این انتخابات تنها از پنج ماه آینده برگزار می شود ، اما در تاریخ 6 دسامبر ، این بلوک با بیان اینکه سیستم انتخاباتی خود ناعادلانه است ، آن را تقلب اعلام کرده است. رای ، با استدلال که این بود “نه یک انتخابات” آنها از شرکت در این امر خودداری کردند.

این بیانیه ، که توسط 26 حزب به امضا رسیده است ، شامل ائتلاف است ، رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکلاس مادورو ، رئیس جمهور را به سرکوب نمایندگان و داشتن دیوان عالی کشور برای انتصاب اعضای هیئت انتخابیه به نفع کاراکاس متهم می کند.
همچنین در rt.com
“قیمت بر روی سر شما”: معاون رئیس جمهور ونزوئلا “Guaido روزنامه نگاران را با تحقیقات FBI درباره” هک توییتر “تهدید می کند.احزاب همچنین ادعا می کنند که دولت با افزایش تعداد نمایندگان از 167 به 277 فعلی ، قانون اساسی را نقض کرده است.

ائتلاف ادعا می کند که آنها نماینده هستند “صدای اکثریت قریب به اتفاق مردم ونزوئلا ،” از جامعه جهانی خواسته است كه انتخابات را تقلب كند.

در حالی که منتقدین گوآیدو را به پیروزی در انتخابات متهم كرده اند تا بتوانند ادعا كنند كه او هنوز هم حمایت گسترده ای از مخالفان مادورو انجام می دهد ، حتی یك عقیده نیز وجود ندارد كه چه كس رهبری مجلس ملی در كشور را بر عهده داشته باشد ، گرفتار بحران سیاسی تشدید شده توسط گاز گرفتن ایالات متحده است. تحریم ها.

گوائدو که در اوایل سال 2019 خود را “رئیس جمهور موقت” اعلام کرد ، ضمن اینکه رهبر شورای ملی به رهبری مخالفان بود ، در ژانویه ژانویه با رأی نمایندگان پارلمان به عنوان رئیس قوه مقننه برکنار شد. گوآیدو ادعا کرد که از ورود به مجلس منع شده است ، با یک فیلم دراماتیک که نشان می دهد او برای ورود به مجلس از حصار بالا می رود. با این حال ، فیلم های دیگر نشان می دهد كه گوائد در حقیقت خودش از ورود به ساختمان امتناع می ورزد ، تا اینكه چند نماینده دیگر كه مصونیت پارلمان را نیز از آن سلب می كنند ، مجاز به ورود به سیستم باشند. متعاقباً گوائیدو “مجمع ملی” خود را در دفتر روزنامه ال نسیونیون تشکیل داد. اعضای آن به عنوان “رهبر” ساختار موازی de-facto انتخاب می کنند.

اخبار مرتبط  پومپئو هشدار داد که تحریم های "عکس العمل" در 20 سپتامبر به ایران ضربه می زند ، جرات می کند که سایر کشورها با مخالفت با اقدامات خلاقانه ایالات متحده در مورد قطعنامه UNSC
همچنین در rt.com
تحریم ها و فشارهای ایالات متحده و انگلیس برای بی ثبات کردن رئیس جمهور مادورو در ونزوئلا بعید استدر حالی که دیوان عالی ونزوئلا نماینده دیگری از مخالفان ، لوئیس پررا را به عنوان رئیس مجلس ملی در ماه مه تصویب کرد ، ایالات متحده و متحدان آن و همچنین اتحادیه اروپا هنوز هم گوائدو را به عنوان رئیس جمهور کنگره عقب انداختند با وجود فشار او برای تغییر رژیم تا حدی از دست دادن.

علیرغم حمایت مستمر غرب از گوائدو ، مادورو موفق شده است تاکنون در مقابل هر تلاش نیروهای تحت حمایت ایالات متحده برای براندازی وی تاکنون مقاومت کند ، از جمله کودتای نظامی ناکام هواداران گوآیدو در آوریل 2019 و همچنین تحریم صادرات نفت و ضبط طلا ونزوئلا و دارایی های نفتی در ماه مه ، گروهی از ستیزه جویان به سرپرستی دو آمریکایی اقدام به نفوذ به ونزوئلا و ربودن مادورو کردند. در حالی که اسنادی در رسانه ها منتشر شده است که به نظر می رسد گوائدو را به این گروه پیوند می دهد ، رهبر مخالف اتهامات دولت مادورو مبنی بر اینکه مغز متفکر عمل است را رد کرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *