بمب های منفجر نشده در سایت نظامی مانع از کار آتش نشانان استرالیایی برای آتش سوزی عظیم “تهدید کننده زندگی” – اخبار جهانی RT

آتش نشانان در استرالیای غربی به دلیل بمب های منفجر نشده که در زمین مدفون شده اند ، از رسیدن به خانه های در معرض خطر جلوگیری می کنند ، زیرا آنها با آتش سوزی گسترده ای که از روز شنبه بیش از 9000 هکتار از زمین را در بر گرفته است ، مقابله می کنند.

آتش سوزی در نزدیکی شهر لانسلین ، 160 كیلومتری شمال پرت واقع شده است و با سرعتی در حدود 3.5 كیلومتر در ساعت به سمت شهرک اصلی جزیره وجج پیش می رود ، جایی که بمب گذاری حاوی مواد منفجره است که در زیر زمین مدفون شده است.

اداره آتش نشانی و خدمات اضطراری (DFES) روز سه شنبه به ساکنان محلی گفت: “بلافاصله برای زنده ماندن اقدام کنید” و به آنها دستور داد تا منطقه را در میان مناطق تخلیه کنند “تهدیدی برای زندگی و خانه ها”.

در یک جلسه اجتماع با مقامات DFES مشخص شد که ورود نیروهای آتش نشانی به منطقه بمب گذاری قدیمی لانسلین در اطراف شهرک سرزمین اصلی جزیره ویج به دلیل احکام منفجر نشده بسیار خطرناک است.
همچنین در rt.com
اسلاووی ژیژک: ما در این همه گیر در یک دوراهی ناخوشایند قرار داریم: یک مسیر منجر به ناامیدی مطلق ، و دیگری به نابودی کامل می شوداخبار مرتبط  اولویت بندی موفقیت مالی باعث خوشحالی شما در هنگام قفل شدن Covid-19 نخواهد شد - مطالعه جدید - RT World News

منطقه تپه ساحلی در گذشته توسط SAS برای اقدامات ضد تروریسم ، و برای آموزش پاکسازی مواد منفجره غواص نیروی دریایی استفاده شده است.

بیش از 200 مأمور آتش نشانی در حال مقابله با آتش سوزی هستند که روز شنبه در منطقه Red Gully از شناور گینگین رخ داد و به سرعت و با کمک باد 20 تا 30 کیلومتر در ساعت گسترش یافته است.

به اصطلاح “آتش سوزی” نیز توسط جگرهایی که صدها متر دورتر از شعله اصلی منفجر شده است ، مشتعل می شود و شرایط خشک در اوج 40 درجه سانتیگراد این هفته ادامه دارد.

در بیانیه DEFS در روز سه شنبه به مردم مناطق آسیب دیده هشدار داده شد که تخلیه را به تعویق نیندازند “رفتن در آخرین لحظه کشنده است” اضافه كرد كه افرادي كه خود را قادر به ترك نمي دانند بايد براي پناهگاه كردن در داخل پرانتز استفاده كنند.

بر اساس گزارش رسانه های محلی ، هیچ خانه ای تخریب نشده است. DFES گفت آتش سوزی به طور تصادفی آغاز شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *