بنیانگذار اپل استیو وزنیاک از YouTube و Google به دلیل کلاهبرداری بیت کوین شکایت می کند – RT World News

استیو وزنیاک مشهور فناوری ، دادخواستی را علیه یوتیوب و گوگل اعلام کرده است و اعلام کرده است که آنها نتوانستند ویدیوهایی را که از تشبیه وی استفاده کرده ، برای فریب کاربران بی گناه در فریب دادن رمزهای تبلیغاتی حذف کنند.

استیو وزنیاك ، یكی از دو رایانه كامپیوتر پشت اپل ، وكیلای خود را بر Google و YouTube تنظیم كرده است پس از آنكه نتوانستند فیلم هایی را كه از تصویر او استفاده می كرد ، برای کلاهبرداری در افراد بگیرند.

این دادخواست ادعا می کند که فیلم ها کاربران را برای ارسال بیت کوین به حساب های جعلی مورد سوء استفاده قرار داده و از تصاویر بزرگان فناوری مانند الون مسک ، بیل گیتس و وزنیاک برای به دست آوردن اعتبار استفاده کرده اند.

وزنیاک در بیانیه استناد شده توسط رسانه ها اظهار داشت:این ادعاها تصویری از غول فناوری محور الگوریتم را نشان می دهد که به قربانیان پاسخ نمی دهد ،“و یوتیوب از او در کلاهبرداری از افراد بی گناه استفاده کرد.
همچنین در rt.com
“حمله هماهنگ مهندسی اجتماعی”: توییتر دسترسی کارمندان به سیستم های داخلی را که در هک کلاهبرداری بیت کوین هدف قرار گرفته اند ، تأیید می کندوزنیاک یکی از 18 شاکی بود که روز سه شنبه این پرونده را تشکیل داد و خواستار حذف کلیه کلاهبرداری های بیت کوین از سکوی YouTube شد ، به ویژه کسانی که از نام یا شباهت وزنیاک استفاده می کردند.

YouTube یک جریان ثابت از فیلم های کلاهبرداری و تبلیغات ارائه داده است که به طور دروغین از تصاویر و فیلم های شاکی استیو وزنیاک و سایر کارآفرینان مشهور فناوری استفاده می کنند ، و YouTube را از میلیون ها دلار کلاهبرداری کرده اند ،شکایت گفت.

هفته گذشته بیت کوین بخاطر استفاده در کلاهبرداری پرکار توییتر ، تیترهایی را ایجاد کرد. در آن ، میلیاردرهای الون مسک ، جف بزوس و بیل گیتس از جمله چهره های برجسته ایالات متحده بودند که توسط هکرها به منظور درخواست کمک های مالی رمزنگاری مورد هدف قرار گرفتند.

اخبار مرتبط  مرگ وحشیانه "قتل ناموسی" دختر نوجوان در ایران باعث می شود روحانی خواستار اجرای قوانین سخت تر شود - RT World News
همچنین در rt.com
توییتر تأیید کرده است که هکرها پیام های خصوصی 36 کاربر VIP را با نقض گسترده می خوانند و امیدوار است که فقط یک “مقام منتخب” در بین آنها وجود داشته باشدهمه از من می خواهند که پس بدهم ،“صدای جیر جیر از حساب گیتس گفت. “شما 1000 دلار ارسال می کنید ، من برای شما 2،000 دلار ارسال می کنم.

در بیانیه ای به دادگاه ، وکلای وزنیاک از توییتر بخاطر بازیگری “ستایش کردند”سریع و قاطعانه“برای خاموش کردن حساب های مخرب و” محافظت از کاربران خود در برابر کلاهبرداری “که به بسیاری از حساب های کاربران آبی رنگ نفوذ کرده و پیغامی به صورت رمزنگاری ارسال کرده است.

در مقابل ، Google و YouTube نه تنها نتوانستند با همان سرعت عمل کنند ، بلکه شکایت ادعا می کند که هر دو “با ارائه تبلیغات پولی که کاربرانی را که احتمالاً آسیب دیدند ، هدف قرار داد ، قدم بیشتر در جهت تبلیغ و سودآوری از این کلاهبرداری برداشت.

در حالی که هنوز هیچ نظری از طرف Google یا YouTube به طور علنی اعلام نشده است ، در اوایل هفته جاری ، در یک پرونده مشابه ، این پلتفرم ویدیویی به دلیل دستکاری در زمینه رمزهای تبلیغاتی در سایت خود شکایت شده است.

در بیانیه ای در تاریخ 21 ژوئیه ، تیم حقوقی YouTube در دفاع از خود گفت که هیچ مسئولیتی در قبال محتوای موجود در سیستم عامل خود ندارد ، کلاهبرداری ها را شامل می شود و این امر را روشن می کند که YouTube چگونه صلاحیت خود را شروع می کند و مسئولیت های آن آغاز و پایان می یابد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *