بنیانگذار کلاه ایمنی وایت کلاه ایمنی پول های کمک را برای سوریه اختصاص داده است – گزارش – RT World News

بنا به گزارش هلندی ، هنگامی که دولت های غربی دفترچه های خود را برای کلاه ایمنی سفید – یک سازمان مناقشه برانگیز “نجات” در سوریه باز کردند ، بنیانگذار آنها برای بالا بردن دستمزد و حتی تأمین مالی عروسی خود از این پول استفاده کردند.

چند روز قبل از غوطه ور شدن از پنجره ای در استانبول تا زمان مرگ در سال گذشته ، جیمز لو مزوریر ، بنیانگذار و مزدور انگلیسی ، کلاه ایمنی اعتراف کرد که مهدی امداد و نجات ، سازمانی را که برای گروه نجات ضد دولت در سوریه کمک مالی کرده است ، به فریب خورد.

مطابق اسناد دیده شده توسط روزنامه هلندی De Volkskrant ، لو Mesurier به یک حسابدار ارسال شده برای ممیزی کتابهای خیریه گفت که وی جعل رسیدها را به مبلغ 50،000 دلار ، وانمود می کند که برای تأمین مالی یک عملیات تخلیه در سوریه فرستاده شده است. در عوض ، این پول به خود Le Mesurier پرداخت شده است. در این گزارش علاوه بر پرداخت خود مبلغ 24000 یورو در هر ماه ، مبلغ 24000 یورو (27414 دلار) در ماه ، ل مزوریر برای تأمین مالی عروسی اسراف در استانبول در سال 2018 و برای صدور وام به همسر جدید خود ، دیپلمات سابق “اما وینبرگ” ، به پول نقد شرکت فرو رفت.
همچنین در rt.com
موسس White Helmets و افسر سابق انگلیس ، Le Mesurier در استانبول کشته شدحسابدار فرستاده شده برای تحقیق در مورد مهدی فهمید که “ده ها هزار دلار پول نقد” پس گرفتند تا هزینه آن را بپردازند “عروسی پری.”

در همین حال ، دولتها در سراسر جهان غربی برای حمایت از مه می خواستند و پول را به كلاه سفید منتقل می كنند. براساس گزارش سال 2018 وزارت امور خارجه هلند ، این سازمان بین سالهای 2014 و 2018 مبلغ 127 میلیون دلار در نظر گرفته است که تنها 19 میلیون دلار از این حمل و نقل از اهدا کنندگان غیر دولتی است. دولت هلند در این دوره تقریبا 11.5 میلیون دلار پرداخت کرده است ، در حالی که کمک های مشابه از آلمان ، بریتانیا ، کانادا ، قطر و سایر کشورها دریافت می شود.

کلاه سفیدها به رغم اینکه از کارگران نجات بی باک استقبال می شوند ، به همکاری با القاعده متهم شده اند. اعضای این گروه که بطور انحصاری در قلمرو تحت کنترل شورشیان فعالیت می کنند ، عکس گرفته اند که با جهادی ها به نمایش گذاشته شده و متهم به انجام حملات سلاح های شیمیایی برای ترسیم در نیروهای غربی علیه رئیس جمهور سوریه بشار اسد هستند.

اخبار مرتبط  شهاب سنگ نادر "Earthgrazer" از جو زمین به فضا برگشت - RT World News

درگذشت Le Mesurier توسط مقامات ترکیه خودکشی شد. اندکی پس از آن ، تعدادی از کشورهایی که به مهدی اهدا کرده بودند و خواستار حسابداری شدند ، نگاه دیگری به کتابهای این سازمان دارند. به گفته De Volkskrant ، این کاوشگر نشان داد که بیشترین سوابق مالی Mayday هستند “گمشده” کمک های مالی فقط در آمستردام به سازمان تحویل داده نشده و به سوریه ارسال می شد ، بلکه از طریق شبکه ای از سازمان های تجاری در ترکیه و دبی توزیع می شد.
همچنین در rt.com
“شما با کادر پزشکی القاعده ملاقات کردید”: فرستاده ایالات متحده در سازمان ملل بعد از استقبال با افتخار کلاه سفید بدنامدر نامه ای به اهدا کنندگان ، لو Mesurier اعتراف کرد که آنها را از پول نقد آنها کلاهبرداری می کند ، اما حفظ کلاهبرداری را به صورت هدفمند مرتکب نشده است. د Volkskrant گزارش داد ، پس از اینکه این اهداکنندگان کشف کردند که پول آنها ناپدید شده است ، آنها تحقیق در مورد مهدی را مخفی نگه داشتند.

دولت هلند تقریباً یک سال بودجه خود را از Mayday Rescue برداشت ، قبل از آنکه لو Mesurier این کلاهبرداری را بپذیرد و خودش را به قتل رساند. دولت در لاهه یارانه نهایی بیش از 57،000 یورو (65200 دلار) را به این سازمان منتقل نمی کند ، در حالی که آلمان در تلاش است تا حدود 50،000 یورو (57200 دلار) را پس انداز کند. Cor Vrieswijk ، مدیر جدید Mayday ، به De Volkskrant گفت که خیرین در ماه های آینده منحل می شوند.

رئیس جمهور اسد در ماه نوامبر گذشته ادعا کرد که مرگ لو Mesurier تصادفی نبوده است ، در مصاحبه ای اظهار داشت که ممکن است سرباز سابق و مزدور کشته شده باشند زیرا او “اسرار مهم را می دانست.” آنچه ممکن است یا شاید آن را ند Mes Mesierier حدس بزند ، حدس و گمان کسی است ، اما مرگ وی و تحقیقات بعدی در مورد Mayday ، بودجه کلاه ایمنی سفید را خشک نکرده است.

طبق گزارش ها ، این گروه از طریق سازمان های دیگر یارانه های دولت های غربی دریافت می کنند. در حال حاضر اعضای آن با نبرد شیوع تاج ویروس در سوریه اشغال شده اند. با این وجود ، این امر رهبری خود را از لابی کردن دولت آمریکا علیه اسد و فشار برای حفظ تحریم ها ، حتی در میان همه گیری ها ، متوقف نکرده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *