به دلیل هشدار فون در لاین اتحادیه اروپا در مورد معاملات یک جانبه ، اوربان مجارستان می گوید که هنوز در حال مذاکره با واکسن با چین ، روسیه و اسرائیل است.

نخست وزیر مجارستان بر خلاف طرح خریدهای تحت مدیریت بروکسل ، پیگیری گفتگو با تولیدکنندگان واکسن Covid-19 را دو برابر کرد. ویکتور اوربان از سرعت واکسیناسیون اتحادیه اروپا ناراضی است.

“اگر فقط به واکسن های غربی اعتماد کنیم ، محدودیت ها باید تا چند ماه دیگر حفظ شود” وی روز جمعه در مصاحبه ای با اشاره به تصمیم دولت خود برای طولانی کردن اقدامات قفل تا ماه آینده گفت. “اگر بتوانیم واکسن ایمن و اثبات شده ای را در جای دیگر پیدا کنیم ، می توانیم روند کار را تسریع کنیم.”

نخست وزیر در صحبت با رادیو Kossuth مستقر در بوداپست ، بار دیگر تأکید کرد که مجارستان در حال مذاکره با تولیدکنندگان واکسن در چین ، روسیه و اسرائیل بر سر خریدهای احتمالی است. در همین حال ، دولت اتحادیه اروپا اصرار دارد که تمام خریدهای واکسن باید از طریق بروکسل انجام شود و مشمول تصمیمات نظارتی سازمان نظارت بر داروهای اتحادیه شود.

اوربان خاطرنشان کرد که انگلیس که دیگر عضوی از اتحادیه اروپا نیست ، از تنوع بخشیدن به منابع واکسن خود بهره مند شده است. “انگلیسی ها به جای اینکه بگذارند بروکسل این کار را بکند ، خودشان مذاکره کردند و اکنون وضعیت بهتری دارند” اوربان گفت.
همچنین در rt.com
مجارستان ، جدیدترین میدان نبرد در جنگ اطلاعاتی Covid-19 رسانه های غربی ، هنوز هم در معرض ضربه Sputnik V روسیه است – اگر کافی باشداخبار مرتبط  سئول محدودیت های Covid-19 را در میان افزایش عفونت ها به سطح دوم بالا می برد - RT World News

مجارستان ممکن است در میان اعضای اتحادیه اروپا باشد که با صراحت از طرح تدارکات ابراز نارضایتی می کند ، اما این تنها کسی نیست که از عقب بروکسل عقب است. آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که با BioNtech مستقر در ماینتز برای تهیه 30 میلیون دوز اضافی واکسن که این شرکت با Pfizer تولید کرده است ، توافق کرده است.

رئیس کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین ، روز جمعه با اعلام خبر خرید اضافی داروی Pfizer / BioNtech توسط بروکسل ، به کشورهای طرف معامله هشدار داد.
همچنین در rt.com
کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی توانند برای معاملات واکسن Covid-19 خودشان – von der Leyen – مذاکره کنند“تنها چارچوبی که ما در حال مذاکره هستیم 27 است” وی با اشاره به تعداد اعضای اتحادیه اروپا گفت. “ما این کار را با هم انجام می دهیم و هیچ کشور عضو بر اساس این الزام قانونی مجاز به مذاکره موازی یا قرارداد موازی نیست.”

اوربان به دلیل گرایش در یورو و گرایش خود برای حفظ قدرت بیشتر در دست دولت های منفرد مشهور است. در مصاحبه ، او گفت که وضعیت واکسن ها “این مسئله اساسی را برمی گرداند که فقط آن حقوق باید به بروکسل منتقل شود که ما اطمینان داریم در آنجا بهتر مدیریت خواهیم شد.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *