به مردم پول بدهید تا واکسن Covid-19 را بزنند ، اخلاق شناس برجسته استدلال می کند ، گرچه دیگران هشدار می دهند که این “سابقه خطرناکی” خواهد بود – RT World News

یک متخصص اخلاق در زمینه اخلاق انگیزه های مالی و انگیزه های دیگری را برای افزایش میزان واکسیناسیون ویروس کرونا پیشنهاد کرده است ، اگرچه بسیاری از همرزمان وی ترس از این دارند که این یک سابقه خطرناک با پیامدهای بالقوه فاجعه بار باشد.

در این هفته ، جولیان ساولوسکو ، استاد دانشگاه آکسفورد این ایده را ارائه داد که یک انگیزه مالی می تواند افرادی را که برای استفاده از واکسن Covid-19 مردد هستند ترغیب کند. وی همچنین استفاده از ماسک صورت و فاصله اجتماعی را به عنوان گزینه های احتمالی برای پرداخت پیشنهاد کرد.

ساولسسکو استدلال می کند که واکسیناسیون داوطلبانه تضمین نمی کند که درصد کافی از جمعیت مبتلا به زخم شود ، تلاش ریشه کن کردن ویروس در سراسر جهان.

در واقع ، طبق بسیاری از تخمین ها ، برای رسیدن به ایمنی گله در یک کشور خاص ، 80 درصد از مردم باید واکسینه شوند ، چه رسد به منطقه جغرافیایی.

مصونیت گله زمانی حاصل می شود که اکثر مردم نسبت به ابتلا به بیماری زا مقاوم باشند ، چه از طریق قرار گرفتن در معرض گذشته و چه از طریق واکسیناسیون.

Savulescu اضافه می کند که گروه های کم خطر ممکن است مزاحم نشوند ، در حالی که اعتماد به واکسن ها در برخی از جمعیت های خاص از قبل کم است.
همچنین در rt.com
با به دست آوردن حرکات جهانی ضد واکس ، تعداد فزاینده ای از روس ها نگران مصرف هر نوع واکسن ویروس کرونا هستنداو استدلال می کند که گروه های کم خطر ، “باید به خاطر خطری که آنها به خاطر تأمین کالای عمومی متحمل می شوند ، پرداخت شود.”

“تا زمانی که ما در انتقال محدودیت اعتماد به نفس خود در مورد خطرات و مزایای واکسن دقیق عمل کنیم ، قضاوت در مورد ارزش پرداخت آنها به عهده افراد است” او می گوید

Savulescu همچنین تجزیه و تحلیل هزینه و فایده را برای انگیزه های مالی واکسن های آینده ارائه داد و استدلال کرد که در حال حاضر برآورد می شود هزینه طرح خزانه داری انگلیس حداقل 60 میلیارد پوند (79 میلیارد دلار) باشد که احتمالاً علاوه بر این ، خاموش شدن اقتصادی میلیاردها دلار نیز هزینه دارد. زندگی از دست رفته

اخبار مرتبط  پلیس WATCH به دلیل وقوع درگیری در اعتراض کارگران بهداشتی پاریس ، پرستار Covid-19 را به طرز وحشیانه ای بازداشت - RT World News

از منظر اقتصادی ، هزینه پرداخت به مردم برای واکسیناسیون حداقل بخشی از خسارات احتمالی ناشی از بیکاری گسترده ناشی از همه گیری را جبران می کند.

علاوه بر این ، اجرای واکسن ها می تواند بسیار نامطبوع باشد ، زیرا این امر ناقض آزادی های شخصی است ، در حالی که واکسن های تشویقی احتمالاً موفقیت بیشتری به همراه دارند ، Savulescu استدلال می کند.

احتمال ایمنی کامل همچنان نامشخص است ، زیرا ترکیب بی نظیر SARS-Cov-2 از توانایی ها و جهش ها ، شکست آن در مقیاس جهانی را به ویژه دشوار می کند. بر اساس آمار رسمی ، تاکنون در حدود 1.22 میلیون نفر در سراسر جهان در این بیماری همه جان باخته اند.
همچنین در rt.com
بدون ضربه ، بدون حرکت؟ نماینده انگلیس واکسن Covid-19 اجباری را برای سفر تحت فشار قرار می دهد ، پیشنهاد می کند ارتش باید نظارت بر عرضه گسترده داشته باشدبا این حال ، بسیاری از کارشناسان بهداشت هشدار داده اند که موج اولیه واکسن ها پایان ویروس را نشان نمی دهد و به جامعه اجازه بازگشت به حالت عادی را نمی دهد.

رئیس واکسن انگلیس ، کیت بینگهام هشدار داد که واکسن های اولیه تنها می توانند از تخفیف بدترین علائم Covid-19 کمک کنند اما به طور کلی از عفونت جلوگیری نمی کنند.

در همین حال ، هلن بدفورد ، استاد بهداشت عمومی کودکان در UCL ، و همکار وی دکتر دیوید الیمان گفتند که پیشنهاد انگیزه مالی برای واکسیناسیون خطرناک است ، با توجه به اینکه اثر واکسن های اولیه تا حد زیادی ناشناخته است و صرف این مقدار پول مودیان برای یک ناشناخته می تواند در بلند مدت غیر منطقی باشد.

کیت نیل ، استاد برجسته اپیدمیولوژی بیماری های عفونی در دانشگاه ناتینگهام ، موافقت کرد و گفت چنین انگیزه ای “یک سابقه خطرناک ایجاد کنید ،” به خصوص در عصر تردید واکسن که به آن دامن می زند “دروغ های شبکه های اجتماعی”.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *