به نظر می رسد که نزدیکترین فاصله به “سیاهچاله” با کره زمین ، نوع کمیاب ستاره باشد – اخبار جهانی RT

مجموعه تحقیقات در حال رشد این است که بر خلاف یافته های قبلی ، سیستم ستاره ای HR 6819 حاوی سیاهچاله نیست. در عوض ممکن است یک جفت ستاره بی نظیر داشته باشد.

جسمی که در فاصله 1120 سال نوری از زمین قرار دارد ، از یک سیاهچاله گیج کننده به سیستم ستاره ای دوتایی با مدار نسبتاً غیرمعمول تنزل یافته است.

این سیستم متشکل از یک ستاره از نوع طیفی Be بسیار داغ است که تقریباً با سرعت 200 کیلومتر در ثانیه می چرخد ​​و یک دیسک گاز هیدروژن را که اطراف آن را احاطه کرده شلیک می کند.

پیش از این مشخص شده بود که یک ستاره B3 III با اندازه تقریبی شش جرم خورشید با مدار تقریبا 40 روزه همراه است. به نظر می رسد ستاره Be که در حدود شش توده خورشیدی اندازه گیری می کند ، در نقطه ای می چرخد ​​و این منطقی نیست زیرا دو جرم با جرم مشابه باید در یک مرکز ثقل متقابل چرخش کنند.

به دنبال مقدار جدی خرد کردن تعداد ، محققان در اوایل سال جاری به این نتیجه رسیدند که این جفت باید در حال چرخش بر روی یک جسم سوم و عظیم باشد که قابل مشاهده نباشد و دلیل این امر باشد که چرا ستاره در حال چرخش اساساً در جای خود قفل شده است – یک سیاهچاله.
همچنین در rt.com
نزدیکترین سیاهچاله به زمین که فقط 1000 سال نوری با ما فاصله دارد ، با چشم غیر مسلح “VISIBLE” کشف شده استبا این حال ، همانطور که معمولاً در علم اتفاق می افتد ، یک نظریه رقابتی وجود داشت: اینکه ستاره B3 III در واقع یک ستاره کم جرم است که توسط همدم خود فرسوده شده است و محاسبات اولیه خاموش است.

اگر چنین بود ، حرکت تقریباً نامحسوس ستاره بزرگتر Be از طریق لرزش و جابجایی دیسک گاز هیدروژن که از آن بیرون می آید قابل مشاهده است.

مطمئناً منجمان داگلاس گیز و لوکیان وانگ از دانشگاه ایالتی جورجیا تنوعی را در دیسک پیدا کردند که با مدار ستاره B3 III همسو است.

“این نشان می دهد ،” آنها نوشتند، “که HR 6819 یک سیستم باینری است که متشکل از یک ستاره بزرگ Be و یک همراه کم جرم است که بقایای یک ستاره اهدا کننده جرم سابق در یک باینری انتقال جرم است.”

به عبارت دیگر ، ستاره Be تکه بزرگی از همراه خود خارج کرد و طبق محاسبات انجام شده ، ستاره B3 III بین 0.4 تا 0.8 جرم خورشید خواهد بود.

اخبار مرتبط  8 نفر در عربستان سعودی به جرم قتل جمال خاشوگی روزنامه نگار محکوم شدند - اخبار جهانی RT

به طور تصادفی ، مقاله دوم که توسط محققان KU Leuven در بلژیک تولید شد ، تجزیه و تحلیل مستقلی از دیسک هیدروژن ساطع شده توسط این ستاره انجام داد و تقریباً به همان نتیجه Gies و Wang رسید.

در تجزیه و تحلیل خود ، آنها دریافتند جفت خورشید به ترتیب 0.4 و 6 است.

“این نشان می دهد که ممکن است ستاره اصلی به جای غول نوع B یک ستاره محروم باشد” آنها نوشتند. “در چارچوب این تفسیر ، HR 6819 حاوی BH نیست. “
همچنین در rt.com
ستاره شناسان لحظه دقیق سیاه چاله بزرگ جرم گرفته شده را نجات دادند و تمام ستاره را کشف کردندبا اتفاقی که بیشتر رخ داده است ، مقاله سوم که در حال چاپ است ، توسط منجمان کریم البدری و الیوت کواتارت از دانشگاه برکلی تهیه شده همچنین به ترتیب 0.47 و 6.7 جرم خورشید را برای ستاره های B3 III و Be پیدا کرده است که شواهد بیشتری از یک باینری غیرمعمول ارائه می دهد. جفت ستاره به جای سیاهچاله در حیاط خلوت کیهانی ما.

طی سه دهه گذشته ستاره شناسان از سیستم HR 6819 متحیر شده اند. اگر تمام یافته های جدید توسط مشاهدات آینده تأیید شود ، ممکن است فرصتی منحصر به فرد برای دانشمندان ایجاد کند زیرا ممکن است ستاره ای را در نقطه ای نادر از تکامل نشان دهد که به ندرت از دست اول مشاهده می شود.

دانشمندان ممکن است بتوانند یک ستاره همراه را که اخیراً انتقال جرم را به پایان رسانده است اما هنوز به مرحله خنک شدن “کوتوله سفید” نرسیده است ، مطالعه کنیم ، این امر به درک بیشتر شکل گیری ستاره در جهان گسترده تر کمک می کند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *