به هنگام ورود اغتشاشات بعد از انتخابات در شب 3 (در VIDEOS) درگیری و دستگیری در سراسر بلاروس – VIDEOS World News

بلاروسها از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه که مخالفان آن را تقلب اعلام کردند عصبانی شدند ، برای سومین شب پیاپی به خیابانها رفتند و در مقابل پلیس مستقر شده برای مقابله با ناآرامی روبرو شدند.

گزارش شده است که دستگیری ها برای پراکنده کردن معترضین در پایتخت بلاروس که با خشونت روبرو شده است ، اعلام شده است که رئیس جمهور فعلی الكساندر لوكاشنكو با 80 درصد آرا مجدداً انتخاب شده است.
همچنین در rt.com
“حتی یک زندگی واحد هم به ارزش آنچه اکنون اتفاق می افتد ارزش ندارد.”در حالی که اجرای قانون با معترضین که سعی در مسدود کردن جاده ها با سد معبرهای پیش ساخته در اوایل روز داشته اند ، صدای بلند صدای بلند در ولسوالی سربریانکا از مینسک دیده شده است.

صحنه مشابهی در Kamennaya Gorka ، در حومه شهر پخش شد. صدای انفجار در این محله شنیده می شود که پلیس شورش با حامیان مخالف مخالفت می کرد.

این اعتراضات توسط هر دو طرف با خشونت روبرو شده است ، اما فیلم هایی که سرکوب نیروهای انتظامی محلی را بر معترضین نشان می دهد به سرعت ویروسی شده اند.
همچنین در rt.com
SWAT بلاروس پس از برخورد نوجوانان در VIDEO ویروسی ، مرتباً با GRENADE را تهدید می کندیکی از سرمازدگی ترین قسمت های فیلمبرداری شده نشان داد که یک افسر پلیس ظاهرا تهدید کرده است که یک نارنجک را منفجر می کند تا مانع متجاوزان از دستگیری یک مرد جوان شود.

همزمان با فروپاشی پایتخت بلاروس ، هرج و مرج ، گزارش های متعددی از روزنامه نگاران خارجی و محلی وجود دارد که توسط نیروی انتظامی قربانی می شوند.

در یک حادثه روز سه شنبه ، گزارش شد که سرگئی گریتس ، عکاس خبرگزاری آژانس با حمله به گروهی از مردان بدون لباس که به آنها گفته شده بود تهدید به شکستن دوربین وی شده بود ، مورد حمله قرار گرفت. مأموران مشهور اجرای قانون هنگام ضرب و شتم این گروه ، یک روزنامه خاطره را نیز از روزنامه نگار محلی ضبط کردند.

اعتراضات در شهرهای دیگر بلاروس نیز رخ داده است. فیلم هایی از برست ، در نزدیکی مرز با لهستان ، نشان داد که تظاهرکنندگان با استفاده از اسپری فلفل به پلیس شورش حمله می کنند.

اخبار مرتبط  خورشید گرفتگی "حلقه آتش" به دلیل تابش آسمان ما در این هفته - RT World News

هواداران مخالف مخالف پس از اعلام خطر لغزش لوكاشنكو ، به خیابانها رفتند و ادعا كردند كه رقیب اصلی و كاندیدای مخالف او ، سوتلانا تیكانوفسكا ، از پیروزی دزدیده شده است. او رسماً 10 درصد آرا را به دست آورد.

در دو روز اول شورش ها ، یک نفر کشته ، ده ها زخمی و بیش از 5000 نفر دستگیر شد. پلیس برای پراکنده کردن جمعیت از گاز اشک آور ، نارنجک های فلاش باند و گلوله های لاستیکی استفاده کرده است ، در حالی که معترضین هنگام اجرای قانون اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل های مولوتوف کردند. همچنین فیلم هایی از مأمورین در حال سوار شدن با اتومبیل ها وجود داشت.

روز سه شنبه ، تیخانوفسایا خطاب به هواداران خود از لیتوانی – جایی که یک شب به آنجا رسید – از آنها خواست که “به میدان ها نروند … برای زندگی شما خطری نکنند.” وی اصرار داشت که ترک بلاروس تصمیم خود او بوده و از سوی مقامات تحت فشار قرار نگرفته است. لوكاشنكو پیشتر ادعا كرده بود كه اعتراضات پس از انتخابات از خارج از كشور تدوین شده است و لهستان ، انگلیس و جمهوری چک را مقصر می دانند. ورشو و پراگ این اتهامات را رد کرده اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *