به گزارش اقتصادنیوز ، اقتصاد آلمان ممکن است حداقل برای هشت سال نیاز داشته باشد تا بتواند از رکود کووید -19 رهایی یابد

در گزارش جدید آمده است که اقتصاد آلمان همچنان در حال انقباض است و به دلیل رکود اقتصادی ناشی از کووید 19 ، 15 میلیارد یورو (16.6 میلیارد دلار) در هفته از دست می دهد. هشدار داد كه حداقل هشت سال طول خواهد كشید تا كشور بهبود یابد.

شعبه آلمانی شرکت مشاوره مستقر در آمریکا و مک کینزی در گزارش اخیر خود نوشت: پیش بینی می شود آلمان بین 5 تا 10 درصد تولید ناخالص داخلی خود را از دست بدهد.

اقتصاد در ماه آوریل در مقایسه با سال گذشته 25 درصد منعقد کرد که این رقم برای از دست دادن تقریبا 15 میلیارد یورو (16.6 میلیارد دلار) در هفته است.

تحلیلگران مک کینزی هشدار دادند که اگر این کشور اصلاحات ساختاری را در قبال اتوماسیون بیشتر و صنایع مستقر در هوش مصنوعی انجام دهد ، آلمان در سال 2028 به سطح رشد پیش از همه گیر خود باز خواهد گشت. “در غیر این صورت ، بازگشت به مدل رشد اصلی دیگر در این دهه امکان پذیر نخواهد بود.” در این گزارش آمده است

حتی اگر از توقف تولید در سراسر کشور مانند ایتالیا یا اسپانیا جلوگیری شود ، در حال حاضر آشکار می شود که عواقب این بیماری همه گیر از بعد بحران مالی 2008/2009 در ابعاد خاص فراتر خواهد رفت.

براساس تخمین مک کینزی ، این بحران ناشی از بیماری همه گیر تا حدود نه میلیون کارگر را تحت تأثیر قرار داده است “هفت برابر بیشتر از زمان اوج [2008-2009] بحران مالی.”
همچنین در rt.com
بازار جهانی تلفن های هوشمند به دلیل همه گیر شدن کرونավիր ویروس بزرگترین کاهش سالانه در تاریخ را متحمل می شوداخبار مرتبط  کانون Covid-19 hotspot ایتالیا برنامه "زندگی با ویروس" را پس از گذشت اوج به پایان رساند - RT World News

پیش بینی های شدید شرکت با لحن هوشیار دولت آلمان مطابقت دارد. در اوایل این هفته ، پیتر آلتمایر ، وزیر اقتصاد ، هشدار داد كه كشور “بدترین رکود تاریخ جمهوری فدرال را تجربه خواهد کرد” اندکی پس از جنگ جهانی دوم تأسیس شد.

“اثرات همه گیر کوروی ویروس اقتصاد ما را به رکود اقتصادی پس از 10 سال رشد سوق می دهد.” آلتمایر گفت.

بحران همسایگان فرانسه نیز به شدت آسیب دیده است ، جایی که نخست وزیر ادوارد فیلیپ ماه گذشته پیش بینی کرد که این کشور از بدترین رکود اقتصادی خود از سال 1945 رنج می برد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *