به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ، ترس از ميليونها نفر به زودي در يمن جنگ زده آلوده شد

اولین مورد تائید شده Covid-19 در یمن جنگ زده ثبت شده است. یک مقام بهداشت محلی هشدار داده است که ممکن است تا 90 درصد از مردم آلوده شوند.

اولین مورد این بیماری در استان بزرگ هادراموت شرقی ثبت شد ، کمیته اضطراری کشور برای مبارزه با کووید 19 در روز جمعه اعلام کرد. این مقامات گفتند كه این بیمار در وضعیت پایداری قرار دارد و در حال معالجه است.

یمن با یک جنگ داخلی خونین ویران شده است ، که پس از سرنگونی جنبش شورشیان حوثی ، رئیس جمهور عبدربابوه منصور هادی ، که به تبعید در عربستان سعودی رفت ، آغاز شد. یک ائتلاف به رهبری ریاض برای حمایت از هادی در سال 2015 مداخله کرد ، و یک عملیات بمباران وحشیانه و محاصره دریایی را آغاز کرد. براساس اعلام سازمان ملل ، بیش از 24 میلیون نفر به کمک های بشردوستانه نیاز دارند ، این درگیری با شیوع وبا و قحطی گسترده تشدید شد.
همچنین در rt.com
سعودی ها “موشک های رهگیری از یمن را شلیک می کنند” به عنوان پومپئو پادشاهی را با “تهدید ایرانی” به نمایش می گذارد و دفاع هوایی ایالات متحده را تبلیغ می کند (VIDEO)مقامات یمنی به دلیل آسیب دیدگی شدید این کشور نسبت به Covid-19 به دلیل فروپاشی سیستم مراقبت های بهداشتی در طول جنگ مداوم ، زنگ خطرناک بودن این کشور را شنیده اند.

اخبار مرتبط  نماینده قانون AfD نشان داد که پوشیدن GAS MASK به طعنه طعنه آمیز با اقدامات ضد کوووی آلمانی - RT World News

طاها المتاواکل ، وزیر بهداشت دولت به رهبری حوثی ها در صنعا ، پایتخت یمن ، در اوایل هفته جاری هشدار داد که بیمارستان های این کشور تنها 1500 تختخواب دارند.

“اگر این بیماری همه گیر وارد یمن شود ، ما فقط در دو ماه به یک میلیون تخت نیاز خواهیم داشت.” او به قانونگذاران گفت ، به نقل از رسانه های محلی ، هشدار داد که در بدترین سناریو ، 28 میلیون نفر – حدود 90 درصد از جمعیت یمن – می توانند به این ویروس آلوده شوند. “هفته ها”

وزیر از سازمان ملل و سایر سازمان های جهانی خواست تا تهویه هوا و سایر تجهیزات نجات دهنده زندگی را در اختیار یمن قرار دهند.
همچنین در rt.com
ائتلاف به رهبری عربستان آتش بس یمن را آغاز می کندائتلاف به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد آتش بس دو هفته ای که از روز پنج شنبه آغاز می شود. ریاض گفت که این تصمیم پس از تماس دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترس گرفته شده است. جدا از درخواست تجدید نظر در مورد یمن ، گوترس تأکید کرد که “آتش بس فوری جهانی” لازم است تا مناطق جنگ زده بتوانند بر مبارزه با همه گیر تمرکز کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *