به گفته این مطالعه ، تا شش تایم منجر به انتشار بیشتر توسط نوتردام blaze از آنچه قبلاً تخمین زده شده بود – RT World News

یک مطالعه جدید در مورد آتش سوزی که کلیسای جامع نماد دیمه پاریس را خراب کرده است ادعا می کند مقادیر بسیار بیشتری از سرب از هوا پیش بینی می شود. محققان در پی آتش سوزی نمونه های خاک را مطالعه کردند.

در 15 آوریل 2019 ، آتش سوزی در کلیسای جامع 700 ساله رخ داد ، زیرا کارهایی را که تحت عنوان تعمیر و نگهداری انجام شده بود ، انجام داد و به سرعت در یک دوزخ عظیم که توسط حدود 400 آتش نشان جنگیده بود ، تبدیل شد. خوشبختانه ، پس از خاموش شدن شعله های آتش و بررسی محل توسط کارشناسان ، مشخص شد که می توان این نقطه عطف – هرچند که به شدت آسیب دیده بود – ترمیم شد.

اکنون ، تحقیقات جدید می گویند سطح سرب در نمونه های خاک نشان می دهد که تقریباً یک تن گرد و غبار فلز سنگین در طی یک کیلومتر (0.6 مایل) از سایت کاهش یافته است – شش برابر بیشتر از تخمین قبلی.

این مطالعه ، منتشر شده در روز پنجشنبه در GeoHealth ، نشان داد که خارج از این شعاع ، سطح سرب حتی در قسمت انتهایی آتش نیز بالاتر رفته است ، دو برابر آن در مناطق خارج از مسیر دود دود.

این مطالعه نتیجه گیری می کند که ، برای مدتی کوتاه ، افراد مقیم نزدیک نوتردام بیش از آنچه که قبلاً توسط مقامات فرانسوی تصدیق شده بود ، در معرض ابتلا به سرب بودند.
همچنین در rt.com
نوتردام پاریس میزبان نخستین توده از زمان قفل شدن کورو ویروس در ژست نمادین امید استتجزیه و تحلیل اولیه انجام شده توسط آژانس بهداشت منطقه ای فرانسه از میزان سرب در خارج از محدوده خارج از محدوده اطراف کلیسای جامع ، سطح زیر مرز 300 فرانسه به ازای هر کیلوگرم خاک را نشان داد. با این حال ، در آن زمان ترسیده بود که این یک دست کم گرفتن ناچیز باشد.

اخبار مرتبط  برای بازیابی اروپا به 1.5 میلیارد تریلیون یورو نیاز دارد یا یک بازار ممکن است "دو درهم بشکند" - کمیسر اقتصاد اتحادیه اروپا - RT World News

“اختلاف نظر وجود داشت – آیا کودکان در معرض این موضوع بودند یا نه؟” گفت: لكس ون ژین ، ژئوشیمیست در رصدخانه ی زمین لامونت-دوهرتی دانشگاه کلمبیا و نویسنده اصلی این تحقیق جدید. “بنابراین ، من فکر کردم ، خواه” بله “یا” نه “دریافت کنم ، ارزش مستند سازی دارد.”

برای پیگیری اتفاقاتی که رخ داده است ، ون گین و تیمش به دنبال جمع آوری نمونه های خاک از چاله های درخت ، پارک ها و سایر مکان های اطراف کلیسای جامع بودند ، با تمرکز ویژه ای بر منطقه شمال غربی – جایی که بیشتر دودها در روز سفر می کردند. آتش.

مطابق این مطالعه ، اکنون به سختی می توان تشخیص داد که چگونه این ممکن است افراد منطقه را تحت تأثیر قرار داده باشد “زیرا تعداد بسیار کمی از خاک ، گرد و غبار و نمونه های خون بلافاصله پس از آتش جمع آوری شد.” با این حال ، ون گین گفت این احتمال وجود دارد که خطر قابل توجهی داشته باشد ، افزود: احتمالاً این مورد توسط مقامات کم گزارش شده است.
همچنین در rt.com
احتمال وجود “50٪” شكننده “كليساي جامع نوتردام” به طور كامل قابل ذخيره نيست“تخمین نهایی ما از کل مقدار سرب اضافی در مقایسه با آنچه قبلاً توسط تیم های دیگر گزارش شده ، بسیار بیشتر است.” گفت: یولینگ یائو ، یکی از مؤلفان این مطالعه است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *