بولسونارو برزیل می گوید موج جدید قفل شدن ضد ویروس کرونا “دیوانه است” – RT World News

رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو ، موج جدید اقدامات قفل شده توسط کشورهای جهان را برای مقابله با موارد شدید Covid-19 محکوم کرده و آنها را “دیوانه” خواند.

بولسونارو ، مشکوک به ویروس کرونا ، که بارها اظهار داشته است که تأثیر اقتصادی اقدامات ضد کوید -19 بیشتر از خطرات ویروس است ، اواخر روز پنجشنبه حمله جدیدی را علیه این محدودیت ها آغاز کرد.

رئیس جمهور گفت كه اقداماتی كه بسیاری از كشورهای جهان پس از موج دوم همه گیری انجام داده اند چیزی غیر از “دیوانه” نیست ، زیرا وی از تأمین بودجه آزمایشات بالینی واكسن ویروس کرونا در چین ، در ایالت سائوپائولو خودداری كرد.

“فرماندار عزیز سائوپائولو [Joao Doria]، می دانم که شما پرشور هستید. شما این را می دانید اما هیچ کس واکسن اجباری نمی خورد ، این کار دشوار خواهد بود “ بولسونارو گفت ، افزود كه او بود “قصد خرید واکسن خود را ندارید.”
همچنین در rt.com
“آزادی مسئولیت پذیری است”: مرکل از قفل جدید Covid-19 در بوندستاگ پر سر و صدا دفاع می کنددر اوایل این ماه ، جوآو دوریا ، فرماندار پرجمعیت ترین ایالت برزیل و از مخالفان بولسونارو ، قول داد که واکسیناسیون Covid-19 برای ساکنان آن اجباری است. بولسونارو در آن زمان گفت که وزارت بهداشت واکسیناسیون را انجام می دهد “بدون اینکه اجباری شود” با استدلال اینکه طبق قانون تصمیم گیری در مورد اجباری بودن واکسیناسیون یا نه به عهده دولت فدرال است.

اخبار مرتبط  آنکارا با انتقاد از تصمیمات اجلاس اتحادیه اروپا در مورد مدیترانه شرقی - اخبار جهانی RT

در طی همه گیر شدن بیماری ، رئیس جمهور برزیل بارها و بارها با مقامات ایالتی و بهداشتی این کشور به عنوان طرفدار رویکرد لاجوردی برای بحران درگیر شده است. منتقدان بولسونارو او را متهم می کنند که میزان همه گیری را کمرنگ جلوه می دهد.

خود بولسونارو به بیماری Covid-19 مبتلا شده است و در ماه جولای با موفقیت از این بیماری بهبود یافت. رئیس جمهور علناً از قوانین ضد ویروس کرونا سرپیچی کرده و در ملا public عام بدون ماسک صورت ظاهر شده و بدون هیچ گونه فاصله اجتماعی با طرفداران خود معاشرت کرده است.
همچنین در rt.com
واکسن Covid-19 در پرجمعیت ترین ایالت سائوپائولو – فرماندار برزیل اجباری خواهد بودبرزیل با نزدیک به 5.5 میلیون مورد Covid-19 و تقریبا 160،000 مرگ ، سومین کشور آسیب دیده در جهان است – پس از ایالات متحده و هند -.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *