بولیوی مسا شکست در انتخابات را پس از شمارش سریع آرا نشان می دهد پیروزی قاطع برای سوسیالیست Arce – اخبار جهانی RT را می پذیرد

کارلوس مسا ، نامزد مرکز ریاست جمهوری بولیوی ، روز دوشنبه پس از شمارش سریع و غیررسمی آرا ، پیروزی قاطع برای لوئیس آرس ، نامزد سوسیالیست را پذیرفت.

“نتیجه شمارش سریع بسیار قدرتمند و کاملاً واضح است” مسا ، رهبر ائتلاف میانه رو Comunidad Ciudadana ، طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت.

“تفاوت بین کاندیدای اول و کمونیداد سیودادانا بسیار زیاد است و این ما هستیم ، کسانی که به دموکراسی اعتقاد داریم ، تشخیص دهیم که در این انتخابات یک برنده بوده است.”

لوئیس آرس ، نامزد جنبش برای سوسیالیسم (MAS) ، حدود 52 درصد آرا را به دست آورد ، در حالی که طبق شمارش سریع ، مسا فقط 31.5 درصد آرا را به دست آورد. بر اساس قوانین انتخابات کشور ، یک نامزد باید حداقل 40 درصد پشتیبانی را بدست آورد در حالی که حداقل 10 درصد نایب قهرمان را شکست می دهد تا بدون نیاز به دور دوم رای گیری ، یک پیروزی را کسب کند.

اخبار مرتبط  مردی که معلم فرانسوی را سر برید و "پلیس" را به پلیس پناهجوی چچنی تبار قومی متولد مسکو - دادستان
همچنین در rt.com
لوئیس آرس ، از حزب رهبر سابق اوو مورالس ، در راه پیروزی ریاست جمهوری بولیوی – نظرسنجی هابولیوی در ماه نوامبر گذشته ، پس از آنکه رهبر بلند مدت سوسیالیست ، اوو مورالس ، در میان اعتراضات گسترده و فشارهای ارتش این کشور مجبور به استعفا شد ، به آشوب سیاسی فرستاده شد. این ناآرامی ها ناشی از ادعای تقلب در آرا بود ، با این حال مورالس و سوسیالیست ها برکناری وی را توصیف کردند “مجبور” و یک “کودتا” رئیس جمهور برکنار شده عازم مکزیک شد و بعداً به آرژانتین رفت.

اخراج مورالس اما اوضاع را در بولیوی آرام نکرد. دولت موقت راست گرایان با اعتراضات و اعتصاب های گسترده طرفداران مورالس روبرو شد و با استقرار اقدامات سنگین پلیس به این اقدامات پاسخ داد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *