بچه های استرالیایی پس از ایجاد آنتی بادی های Covid-19 بدون آزمایش مثبت ، پزشکان را ناراحت می کنند – RT World News

یک مورد عجیب و غریب در استرالیا محققان پزشکی را متحیر کرده است ، پس از آنکه فرزندان والدین Covid-19 مثبت آنتی بادی های بسیار موثری تولید کردند بدون اینکه آزمایش خود را برای ویروس مثبت کنند.

در تحقیقی که روز سه شنبه در مجله پزشکی Nature Communications منتشر شد ، محققان در مورد یک خانواده 5 نفره بحث کردند که در آن هر دو والدین پس از شرکت در عروسی بدون فرزندانشان در ماه مارس ، با Covid-19 منقبض شدند.

تقریباً یک هفته پس از بازگشت ، مادر و پدر علائمی مانند سرفه ، گرفتگی بینی ، تب و سردرد پیدا کردند.

سپس کل خانواده از نظر ویروس مورد آزمایش قرار گرفتند ، اما فقط والدین با وجود نزدیکی مداوم با فرزندانشان ، که همگی آزمایش منفی داشتند ، آزمایش مثبت داشتند.

“بسیار فکی بود ، زیرا آنها یک هفته و نیم را با ما گذرانده بودند در حالی که ما مثبت بودیم” مادر لیلا ساونکو گفت.

دو پسر نه و هفت ساله دچار علائم خفیف مانند آبریزش بینی شدند و کل خانواده دوباره آزمایش شدند. یک بار دیگر ، آزمایشات کودکان دوباره منفی شد.

کوچکترین کودک ، یک دختر پنج ساله ، علی رغم تماس مداوم نزدیک با والدین ، ​​از جمله خوابیدن در یک تخت (کاملاً بدون احتیاط در مورد فاصله فیزیکی در خانه امکان پذیر نبود) در کل قسمت بدون علامت باقی ماند.

نتایج آزمون عجیب محققان پزشکی را بر آن داشت تا از خانواده بخواهند در یک مطالعه شرکت کنند ، که آنها موافقت کردند. طی چند هفته هر دو تا سه روز نمونه از خون ، بزاق ، مدفوع ، ادرار و سر و بینی و گلو گرفته شد.
همچنین در rt.com
جهشی که ویروس کرونا را بسیار عفونی کرده است ممکن است برای هدف قرار دادن واکسن ها نیز پاشنه آشیل باشد – مطالعهاین رمز و راز همچنان ادامه داشت ، در آزمایشات واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) ، کودکان بارها و بارها از نظر عفونت Covid-19 منفی شدند و در عین حال آنتی بادی های Sars-CoV-2 ، که باعث بیماری می شود ، در بزاق همه اعضای خانواده کشف شد.

اخبار مرتبط  خودروی بمبی به ساختمان دولت اصابت کرد و دست کم 15 نفر در شرق افغانستان کشته شدند (ویدئو) - اخبار جهانی RT

به عبارت دیگر ، علیرغم اینکه هرگز آزمایش ویروس مثبت نبود ، پاسخهای ایمنی کودکان تا حدی تحریک شده بود که باعث مقابله با عفونت احتمالی یا ، همانطور که مادر لیلا ساونکو می گوید ، “ویروس قبل از تبدیل شدن به Covid از بین رفت.”

تمام اعضای خانواده که بیمار شدند بدون نیاز به مداخله پزشکی بهبود یافتند و هنوز مکانیسم دقیقی که واکنشهای ایمنی کودکان به طرز موثری برانگیخته است هنوز هم یک راز است.

“این واقعیت که این کودکان توانستند ویروس را تعطیل کنند و حتی بدون نشان دادن نتیجه آزمایش مثبت نشان می دهد که آنها دارای برخی از سیستم ایمنی بدن خود هستند که قادر به پاسخگویی و مقابله موثر با ویروس است ، بدون اینکه هرگز حال آنها بسیار بد شود.” شیدان توسیف متخصص اطفال از دانشگاه ملبورن گفت.
همچنین در rt.com
دانشمندان “ژن درون ژن” را کشف می کنند که در میان نوکلئوتیدهای ویروس کرونا مخفی شده استمحققان اکنون گمان می کنند که کودکان واقعاً به Sars-CoV-2 آلوده شده اند اما سیستم ایمنی بدن آنها می توانند چنان دفاع وحشیانه ای انجام دهند که ویروس هرگز به درستی تسخیر نشده و بنابراین هرگز در آزمایشات ظاهر نمی شود.

محققان همچنین شک دارند که به دلیل پاسخ ایمنی بی نظیر آنها ، ممکن است بار ویروسی در سیستم کودکان در تست PCR به زیر سطح قابل تشخیص رسیده باشد. در حال حاضر ، دانشمندان بیمارستان سلطنتی کودکان ملبورن و موسسه تحقیقات کودکان مورداک (MCRI) به نظارت بر خانواده ادامه می دهند تا مشاهده کنند که سیستم ایمنی بدن آنها با گذشت زمان تغییر می کند.

تحقیقات آنها ممکن است به س questionsالات طولانی مدت پاسخ دهد که چرا کودکان تمایل ندارند به طور جدی با Covid-19 بیمار شوند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *