بگذارید میانجیگری مذاکرات انتخابات کنیم. لوكاشنكو و مخالف ، و یا با حراج مواجه هستند – RT World News

سه همسایه بلاروس به رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو اولتیماتوم داده اند ، كه با اعتراضات خیابانی به دلیل نتایج انتخابات “جعلی” روبرو است: آغوش ابتکار عمل “دموکراتیک” به رهبری لیتوانی یا مقابله با تحریم ها.

لوكاشنكو از زمان تأسیس این دفتر در سال 1994 به عنوان رئیس جمهور بلاروس عمل كرده است. با این وجود ، پیروزی انتخاباتی در روز یكشنبه كه احتمالاً وی را به مدت 5 سال دیگر تمدید كند ، توسط مخالفان تقلب اعلام شده است و صحت آن توسط بلاروس تردید دارد. همسایگان اروپایی

رئیس جمهور لیتوانی ، جیتاناس نوسدا روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش به همراه لهستان و لتونی آمادگی میانجیگری بین لوکاشنکو و مخالفان را دارند ، به شرط اینکه رئیس جمهور سرکوب مداوم خود را در اعتراضات متوقف کند ، تظاهرکنندگان زندانی را آزاد کند و یک شورای ملی تشکیل دهد تا با سیاسی کار کند. و مخالفان مدنی
همچنین در rt.com
به محض ورود اغتشاشات بعد از انتخابات در شب 3 (درگیری) و دستگیری در سراسر بلاروس (VIDEOS)نوسدا یک برنامه سه نقطه ای گسترده ارائه داد که شامل خاتمه خشونت پلیس ، آزادی همه معترضین بازداشت شده و “گفتگو با جامعه مدنی”

اگر لوكاشنكو شروط را رد كند ، نوسدا بلاروس را تهدید به تحریم كرده است “یا در سطح اروپا یا در سطح ملی.”

وزیر امور خارجه لیتوانی در گفتگو با سی ان ان ، لیناس لینکویویوس یک طرف با مخالفت بلاروس ، نتایج انتخابات یکشنبه – که در آن گفته می شود لوکاشنکو 80 درصد آرا را کسب کرده است – تماس گرفت ، “مشکوک.”

“این روند دموکراتیک نبود ،” Linkevicius گفت ، بعداً اضافه كرد كه این “جهان دموکراتیک وظیفه اخلاقی دارد” برای ضربه زدن به لوکاشنکو با “عواقب سیاسی”
همچنین در rt.com
“جعل کل”: نماینده پارلمان حزب حاکم روسیه به “مجنون با قدرت” به لوکازنکو در مورد “انتخابات شرم آور” حمله می کنداخبار مرتبط  آیا BoJo عنوان "ساختن بهتر" را از BIDEN به سرقت برد؟ جستجوگران واقعیت می توانند آرام شوند ، زیرا هر دو شعار قدیمی سازمان ملل از ژاپن را تکرار می کنند - RT World News

با تظاهرات خیابانی در مینسك و فراتر از آن ، لوكاشنكو قدرتهای خارجی – یعنی لهستان و جمهوری چک – را به ایجاد ناآرامی در تلاش برای رهایی او متهم كرده است. گرچه ورشو و پراگ این اتهام را انکار می کنند ، لیتوانی به کاندیدای مخالفت “سوتلانا تیخانوفسایا” پناه برد ، که Linkevicius گفت روز چهارشنبه در مورد لوکاشنکو از تبعید خود تحمیل خود صحبت خواهد کرد.

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در حالی که کشورهای بالتیک مسئولیت تحریم ها را بر عهده دارند ، روز جمعه دیدار می کنند تا درباره پاسخ اروپا درمورد انتخابات لوکاشنکو صحبت کنند. در اوایل این هفته ، اتحادیه اروپا محکوم شد “خشونت دولتی علیه معترضین مسالمت آمیز” ، و خواستار “رعایت حقوق بشر ، دموکراسی و انتخابات آزاد و عادلانه” در بلاروس

با این وجود هنوز مشخص نیست که آیا تجمع وزرا تصمیم به اعمال تحریم بر مینسک خواهد گرفت یا خیر.

هنگامی که تیخانوفسایا برای محکوم کردن لوکاشنکو از لیتوانی آماده می شود ، یکی از نمایندگان مجلس لیتوانیایی ایده کشور خود را برای دعوت از رهبران مخالف بلاروس برای تشکیل یک حزب انتخاب کرد. “مرکز جایگزین قدرت در تبعید” روزنامه محلی دلفی روز چهارشنبه گزارش داد که در پایتخت آن ، ویلنیوس است. لیتوانی در حال حاضر تعداد قابل توجهی از تبعید کنندگان بلاروس را در خود جای داده است ، و صحبت در کشور بالتیک اکنون به ارائه پناهندگی سیاسی به بیشتر تغییر یافته است.

لتونی نیز پیشنهاد کرده است كه هركدام از پناهجویان بلاروس را به آنجا ببرد ، در حالی كه در لهستان ، شهردار ورشو ، رافال تریاسكسكی ، مساعدت كرد و “همبستگی” به چهره های مخالف یا فعالانی که در آنجا می آیند.
همچنین در rt.com
لوکاشنکو: پیروزی کوتاه مدت ، شکست طولانی مدتفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *