بیدار و آزاد؟ استرالیا برای شناسایی تاریخ بومی سرود ملی خود را تغییر می دهد – RT World News

در آنچه ممکن است آخرین اقدام نمادین بیدار 2020 باشد ، یا اولین اقدام سال آینده ، استرالیا متن آهنگ سرود ملی خود را در روز سال نو تغییر می دهد تا تاریخ بومی کشور را به رسمیت بشناسد و “روح وحدت” را تقویت کند.

نخست وزیر اسکات موریسون پنجشنبه شب در یک اعلامیه غافلگیرانه نشان داد که ، از اول ژانویه ، خط “زیرا ما جوان و آزاد هستیم” در سرود ملی استرالیا با جایگزین خواهد شد “زیرا ما یکی هستیم و آزادیم.”

“گرچه استرالیا به عنوان یک کشور مدرن ممکن است نسبتاً جوان باشد ، اما داستان کشور ما باستانی است ، و داستانهای بسیاری از ملتهای اولین ملت که ما به درستی تصدیق و احترام به سرپرستی آنها هستیم” موریسون در بیانیه ای گفت.
همچنین در rt.com
مست از بیداری؟ تغییر نام نام تجاری استعمار استرالیا پس از کشیدن آبجو از فروشگاه های مشروبات الکلی به دلیل نگرانی های تجاری“با روح وحدت ، فقط درست است که اطمینان حاصل کنیم سرود ملی ما این حقیقت را منعکس می کند و قدردانی مشترک دارد نخست وزیر اضافه کرد.

این تغییر جزئی است و به طور گسترده توسط محافظه کاران و لیبرال ها مورد حمایت قرار گرفت. این اولین بار در اوایل سال جاری توسط نخست وزیر لیبرال نیو ساوت ولز ، گلدیس برجیکلیان پیشنهاد شد ، وی گفت که متاسف است “استرالیایی های بومی که سرود ملی را احساس نمی کنند ، آنها و تاریخ آنها را منعکس می کند.”

با این حال ، برخی از مفسران کمتر تحت تأثیر تصمیم موریسون برای سیلی دادن قرار گرفتند “عروسک رنگ صورتی” روی سرود محبوبشان.

‘Advance Australia Fair’ در سال 1984 جایگزین ‘God Save the Queen’ به عنوان سرود کشور شد. با این حال ، متن ترانه در سال 1878 نوشته شد ، و وقتی سرود تصویب شد ، خط “پسران استرالیا بگذارند ما شادی کنیم” جایگزین شد با “استرالیایی ها همه اجازه می دهند که ما شادی کنیم” با دولت نگران ظاهر شدن جنسیت طلب.

اخبار مرتبط  کره شمالی از جنوب بسیار عصبانی است ، اما این مورد توجه سئول نیست که بخواهد - RT World News

این تغییر باعث از بین رفتن یک سال بیداری در سرتاسر جهان شد که در آن سرودها و ترانه های میهن پرستانه مورد توجه جدید قرار گرفتند. در ایالات متحده ، كارشناسان لیبرال این پیشنهاد را ارائه می دهند “ممکن است وقت آن باشد که سرانجام” The Star-Spangled Banner “را با یک سرود ملی جدید جایگزین کنیم ،” فرانسیس اسکات کی ، به عنوان نویسنده آهنگ معروف ، ممکن است از برده داری حمایت کرده باشد. برخی پیشنهاد دادند این سرود را با تصور سوسیالیست جان لنون جایگزین کنند.
همچنین در rt.com
ممنوعیت ستاره ای؟ کارشناس لیبرال می خواهد سرود ملی “نژاد پرستانه” ایالات متحده جایگزین شوددر انگلیس ، BBC بخاطر ارتباطی که با برده داری داشت ، تصمیم گرفت که فقط نسخه های ابزاری “Rule Britannia” و “Land of Hope and Glory” را در بی بی سی امسال برگزار کند ، طوفان جنجال برانگیخت. بی بی سی سرانجام مسیر خود را تغییر داد و شامل دو آهنگ شد ، اما تنها پس از آنکه انبوهی از مفسران آنلاین ، پخش کننده مالیات دهندگان مالیات را به عدم ارتباط با پرداخت کنندگان هزینه خود متهم کردند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *