بیش از 1000 نفر بین دولت یمن و شورشیان حوثی مورد حمایت عربستان مبادله شده اند – RT World News

کمیته صلیب سرخ بین المللی (کمیته بین المللی صلیب سرخ) تایید کرده است که ائتلاف نظامی به رهبری عربستان در یمن و جنبش حوثی مورد حمایت ایران عملیاتی را آغاز می کنند که بیش از 1000 زندانی را به خانه باز می گرداند.

در بزرگترین معامله مبادله از زمان مذاکرات صلح با میانجیگری سازمان ملل در دسامبر 2018 ، که بعداً متوقف شد ، 1081 زندانی تبادل خواهند شد. کمیته بین المللی صلیب سرخ خاطرنشان کرد: این روند در راستای توافقاتی است که ماه گذشته در سوئیس انجام شد ، پروازهای ICRC را به چند شهر یمن و عربستان سعودی انجام می دهد.

طبق گزارش کمیته بین المللی صلیب سرخ ، آزادی 484 زندانی سابق قبلاً انجام شده است ، زیرا حداقل پنج هواپیما در طول روز پنجشنبه مردم را بین چندین فرودگاه یمن و عربستان حمل می کردند.
همچنین در rt.com
انگلیس “با شکست در بازرسی از کارخانه های ساخت بمب برای جنگ عربستان در یمن” قوانین خود را شکست “اخبار مرتبط  VIDEO کشتی دریایی ایران آسیب دیده را که در یک حادثه آموزش دیده بود ، نشان داد که 19 کشته و 15 زخمی بر جای گذاشت - RT World News

این عملیات گسترده مبادله زندانیان یک روز پس از دو گروگان آمریکایی انجام می شود و بقایای یک نفر دیگر که در حالی که در اسارت حوثی ها بود جان خود را از دست داد ، در ازای 200 یمنی محبوس در عمان پس از مداوا در آنجا آزاد شد.

در جریان مذاکرات میانجیگری سازمان ملل در استکهلم در سال 2018 ، دولت یمن و شورشیان حوثی توافق کردند که حدود 15000 زندانی را به عنوان بخشی از یک توافق صلح مبادله کنند ، اما از آن زمان فقط مبادلات جزئی زندانیان را انجام داده اند.

پس از توافق جدیدی که ماه گذشته در سوئیس منعقد شد ، مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در یمن گفت که این یک توافق نامه است “نقطه عطف بسیار مهم” در درگیری. او احزاب را فراخواند “برای دستیابی به یک راه حل مذاکره برای ایجاد صلح پایدار در یمن.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *