بیماری لخته شدن خون PVT 30x در گیرندگان Moderna ، Pfizer Covid-19 نسبت به AstraZeneca شیوع بیشتری دارد – محققان آکسفورد – اخبار جهانی RT

محققان دریافته اند که یک بیماری لخته شدن خون بالقوه کشنده در افرادی که واکسن Covid-19 تولید شده توسط Moderna و Pfizer را دریافت کرده اند 30 برابر بیشتر از موارد واکسن AstraZeneca است.

تیمی از دانشمندان دانشگاه آکسفورد دریافتند که پس از واکسیناسیون ، دریافت کنندگان واکسزوریا (واکسن AstraZeneca Covid-19 سابق) کمتر دچار ترومبوز ورید پورت (PVT) می شوند – لخته شدن خون در رگ از روده ها به کبد.

بر اساس داده های تنظیم کننده داروهای اتحادیه اروپا ، آژانس داروهای اروپایی (EMA) ، برای گیرندگان واکسن Vaxzevria بردار ویروسی ، میزان بروز ترومبوز پلانشنیک – لخته شدن در درگاه و سایر رگهای شکم ، 1.6 در هر میلیون نفر است. در مقابل ، حدود 44/9 مورد PVT در هر میلیون نفر در میان کسانی که واکسن mRNA ساخته شده توسط Moderna و Pfizer تزریق شده اند ، دیده شده است ، تحقیقات آکسفورد ، منتشر شده در روز پنجشنبه ، گفت.

واکسن های MRNA با آموزش نحوه تولید مقداری پروتئین سنبله Covid به منظور تولید پاسخ ایمنی برای مبارزه با ویروس ، به بدن کار می کنند.

در عوض واکسن های ویروسی از جمله ویروس Covid-19 ساخته شده توسط جانسون و جانسون با معرفی یک فرم خفیف از ویروس برای تحریک بدن در تولید آنتی بادی ها کار می کنند.
همچنین در rt.com
تحقیقات آکسفورد خطر لخته شدن خون نادر را برای Covid-19 بیشتر از واکسن ها نشان می دهدتحقیقات آکسفورد پس از هفته ها عدم اطمینان برای واکسن AstraZeneca پس از EMA نتیجه گرفت که لخته های خون غیرمعمول با پلاکت خون پایین باید به عنوان “عوارض جانبی بسیار نادر” لقمه

اخبار مرتبط  این دوباره؟ قفل شدن ویروس جدید coronavirus موج دوم خرید هراس در استرالیا (VIDEOS) - RT World News

از دیگر یافته های تیم آکسفورد این بود که قرارداد Covid-19 افراد را در معرض خطر قرار می دهد “تقریباً 100 برابر بیشتر” خطر ابتلا به نوع دیگری از لخته شدن به نام ترومبوز وریدی مغزی (CVT) بیش از حد طبیعی است.

خطر ابتلا به این بیماری نادر ، که تخلیه خون از مغز را متوقف می کند ، میزان بروز 4.1 در هر میلیون نفر برای کسانی که واکسن mRNA دریافت کرده اند ، و 5.0 در هر میلیون نفر در میان افرادی که تزریق AstraZeneca را انجام داده اند ، محققان گفتند

با این حال ، پروفسور پل هریسون و دکتر ماکسیم تاکته ، نویسندگان ارشد این مطالعه ، از بخش روانپزشکی دانشگاه و مرکز تحقیقات زیست پزشکی بهداشت NIHR آکسفورد خواستار شدند “احتیاط” بیش از نتایج
همچنین در rt.com
تنظیم کننده داروهای استرالیایی گزارش اولین مرگ لخته خون “احتمالاً” مرتبط با واکسن AstraZeneca Covid-19“این داده ها باید با احتیاط تفسیر شوند ، خصوصاً اینکه داده های مربوط به واکسن Oxford-AstraZeneca از نظارت EMA گرفته شده است ، در حالی که سایر داده ها از شبکه پرونده الکترونیکی سلامت TriNetX استفاده می کنند” تاکت گفت.

نگرانی های جهانی لخته شدن خون در مورد واکسن AstraZeneca پس از بررسی EMA در گزارش ها ، که نشان داد بیشتر موارد در زنان زیر 60 سال است ، همچنان ادامه دارد.

تعداد زیادی از کشورها از آن زمان فرانسه ، هلند و آلمان حداقل محدودیت های سنی را برای کسانی که این واکسن را دریافت می کنند اعمال کرده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *