بیماری همه گیر Covid-19 که در اثر شیوع جداگانه در سراسر جهان ایجاد شده است ، چین تنها اولین گزارش بود

وانگ یی ، وزیر امور خارجه چین ، اظهار داشت که تحقیقات نشان می دهد که بیماری همه گیر ویروس کرونا احتمالاً نتیجه شیوع آن در بسیاری از نقاط کره زمین بوده است و افزود که پکن در برابر هرگونه تلاش برای “انگ” مقاومت خواهد کرد.

“ما در برابر زمان مسابقه دادیم و اولین کشوری بود که موارد را به جهان گزارش داد ،” وانگ در مصاحبه ای با رسانه های چینی که روز جمعه منتشر شد ، گفت. او استدلال کرد که ، برخلاف نظر رایج ، شیوع این بیماری در چین به طور انحصاری عامل همه گیری جهانی نیست.

تحقیقات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که احتمالاً همه گیری همه گیر ناشی از شیوع جداگانه در چندین مکان در جهان بوده است

اولین خوشه موارد Covid-19 در 31 دسامبر 2019 در شهر ووهان چین گزارش شد. و در طی سال آینده ویروس بسیار مسری به سایر نقاط جهان سرایت کرد و در نتیجه 84.1 میلیون مورد تأیید شده و بیش از 18.3 میلیون مورد مرگ تاکنون رخ داده است.

علیرغم این واقعیت که منشأ دقیق ویروس کرونا هنوز مشخص نیست ، دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور معزول ، عامل همه گیری را مقصر چین می داند. اتهامات مطرح شده علیه پکن از پنهان کردن شیوع اولیه تا ادعای ساخت این ویروس توسط انسان و به نوعی از آزمایشگاه چین درز کرده است.
همچنین در rt.com
خیابان های خالی در مقابل جمعیت شاد: تقابل شدید بین NYC و Wuhan در NYE حسادت و اتهامات را برانگیخته استترامپ بارها از Covid-19 به عنوان “ویروس چینی” یاد کرده و اصرار دارد که پکن باید در قبال آن پاسخگو باشد.

اخبار مرتبط  اعتراضات Black Lives Matter در سوئد به خشونت و خرابکاری منجر می شود (VIDEOS) - RT World News

“ما در خط مقدم مبارزه برای افکار عمومی هستیم ،” وانگ گفت ، افزود چین به شدت مخالف است “سیاسی شدن همه گیری.”

“ما مصمم بودیم تا اطمینان حاصل کنیم که روایت عینی و خاطره جمعی نبرد با همه گیری با دروغ تحریف نخواهد شد” وزیر افزود.

نتایج چندین مطالعه بین المللی حاکی از آن است که هنگامی که چین ویروس جدید را اعلام کرد ، قبلاً در سایر کشورها وجود داشته است.

یک ماه پیش ، یک تحقیق در مورد اهدای خون توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده (CDC) نشان داد که Covid-19 چندین هفته قبل از 31 دسامبر 2019 آمریکایی ها را آلوده کرده است.
همچنین در rt.com
“بیمار شما کجا صفر بود؟” مقام چینی حدس می زند که آمریکایی ها ممکن است ووهان را در بازی های ارتش آلوده کرده باشند و “پاک شود”بررسی های مشابه انجام شده در فرانسه و ایتالیا به ترتیب از اوایل دسامبر و سپتامبر آن سال در نمونه های خون آنتی بادی ویروس کرونا پیدا کرد.

در همین حال ، آزمایشات آب فاضلاب در اسپانیا آثاری از ویروس کرونا را در کاوشگرهایی کشف کرد که از اوایل مارس 2019 گرفته شده بودند – یعنی 9 ماه قبل از شروع همه گیری.

مقامات بهداشتی چین قبلاً اظهار داشتند که Covid-19 می تواند از خارج از کشور با غذاهای دریایی منجمد یا محصولات گوشتی به ووهان برسد. آنها همچنین به شرکت کنندگان در بازیهای جهانی نظامی که در اکتبر 2019 در این شهر برگزار شد ، به انتقال این بیماری مشکوک بودند.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *