تاکتیک ارعاب؟ VIDEO نشان دادن “ارتش کارتل” با وسایل نقلیه زرهی در مکزیک باعث شد تحقیقات دولت – RT World News

مقامات امنیتی مکزیک در حال تحقیق در مورد یک فیلم ویروسی هستند که به نظر می رسد سربازان کاملاً مسلح و یکنواخت را در خدمت یکی از قدرتمندترین کارتل های مواد مخدر این کشور نشان می دهد.

دبیر امنیت عمومی مکزیک ، آلفونسو دورازو روز شنبه اعلام کرد که مقامات صحت فیلم تکان دهنده را تعیین می کنند. در این کلیپ کوتاه ، مردان یکنواخت مسلسلهای بزرگ و سایر سلاحهای درجه نظامی را در حالی که در نزدیکی ستونی بلند از وسایل نقلیه زره پوش با پایه های کارتل نسل جدید Jalisco (CJNG) ایستاده اند ، مارک می کنند. افراد مسلح به شدت شنیده می شوند که با بیعت با رئیس کارتل Jalisco ، نامسیسو اوسگوئرا ، بیعت می کنند.

براساس گزارش ها ، این سربازان متعلق به یگان “نیروهای ویژه” کارتل و تجهیزات قابل مقایسه با یا حتی پیشرفته تر از سلاح های مورد استفاده ارتش مکزیک هستند. این فیلم ، نظریه پردازی شده است ، به عنوان نمایش نیروی علیه رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور است که اخیراً از جالیسکو ، ایالت که کارتل در آن مستقر است ، بازدید کرد.

به نظر می رسد دولت مکزیک با این فیلم غیرقابل تصرف است. در یک سری توییت ، دورازو این مقام را رد کرد “رویداد صحنه دار” و به مردم اطمینان داد که “هیچ گروه جنایی وجود ندارد که بتواند با موفقیت از نیروهای امنیتی فدرال سرپیچی کند.”

CJNG در سراسر مکزیک گسترش یافته است و تهدید فزاینده ای برای دولت ایجاد می کند. کارتل متهم به تلاش برای ترور رئیس پلیس مکزیک سیتی در ماه گذشته در یک کمین دقیق است.

اخبار مرتبط  پلیس WATCH به دلیل وقوع درگیری در اعتراض کارگران بهداشتی پاریس ، پرستار Covid-19 را به طرز وحشیانه ای بازداشت - RT World News

مکزیک در هفته‌های اخیر شاهد حوادث خشونت آمیزی بوده است که مربوط به نبرد مداوم آن علیه کارتل ها است. حدود 24 نفر در اوایل این ماه هنگامی که افراد مسلح به کلینیک توانبخشی مواد مخدر در ایالت گواناجواتو حمله کردند ، کشته شدند.
همچنین در rt.com
دست کم 24 نفر در حمله مسلحانه به کلینیک توانبخشی دارو مکزیک کشته شدندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *