تجمع علیه لایحه فرانسه که اشتراک تصاویر پلیس پراکنده با گاز اشک آور در نانت (VIDEOS) را غیرقانونی اعلام کرده است – RT World News

یک تجمع اعتراضی در نانت ، که جمعیتی را که قانون پیشنهادی امنیت ملی را تقبیح می کنند دید ، توسط پلیس فرانسه متفرق شده است. اعتراضات بیشتری علیه این قانون بحث برانگیز برای روز شنبه برنامه ریزی شده است.

این تجمع عصر جمعه در شهر غربی فرانسه برگزار شد و پیش نمایشی از چندین رویداد مشابه برنامه ریزی شده برای آخر هفته ارائه داد. تظاهرکنندگان بنرهایی با پیام هایی مانند “خشونت آخرین پناهگاه بی لیاقتی است” و آنها شعارهای آزادیخواهانه و ضد پلیس سر دادند.

به گفته رسانه های محلی ، این رویداد در ابتدا مسالمت آمیز بود ، اگرچه عصبانیت محسوسی در میان معترضین وجود داشت. اما بعداً در شب درگیری ها آغاز شد و پلیس ضد شورش علیه تظاهرکنندگان گاز اشک آور مستقر کرد.

پلیس نانت گفت آنها موفق شدند “آسیب به شهر را محدود کنید” و حضور را تا 3500 نفر تخمین زد. برگزارکنندگان جمعیت را بین 6000-7000 نفر اعلام کردند. پلیس از دستگیری 17 نفر خبر داد و گفت که در هنگام درگیری 9 افسر زخمی شده اند.

قانون امنیت ملی ، که هنوز به تصویب سنای فرانسه نرسیده است ، شامل ماده ای بسیار بحث برانگیز است که به اشتراک گذاشتن عکس یا فیلم افسران پلیس در حال انجام وظیفه با هدف آسیب رساندن به آنها – با مجازات جریمه پنج رقمی “تمامیت جسمی یا روانی” مقامات می گویند جلوگیری از آزار و اذیت اینترنتی و آزار و اذیت آنلاین ضروری است ، اما منتقدان می گویند برای مجازات افراد به دلیل تلاش برای افشای رفتارهای نادرست پلیس ، سو استفاده خواهد شد.

اخبار مرتبط  سالن تولید ایران برای سانتریفیوژهای غنی سازی اورانیوم "در کوهها" در نزدیکی تاسیسات نطنز - اخبار جهانی RT

نارضایتی از این لایحه در هفته جاری با انتشار ویدئویی وحشیانه که افسران را ضرب و شتم و بدرفتاری نژادی میشل زکلر ، تهیه کننده موسیقی نشان می داد ، دامن زد. این تصاویر دوربین مداربسته به صورت آنلاین فاش شده و خشم مردم در سراسر کشور را برانگیخته است.
همچنین در rt.com
گفته می شود که ماکرون با فیلم ضرب و شتم پلیس سیاه فرانسه در حین دستگیری ، بسیار شوکه شده است ، افسران به دلیل خشم معلق شدندانتظار می رود روز شنبه در سراسر فرانسه اعتراضاتی علیه پیش نویس قانون امنیت برگزار شود. نخست وزیر ژان کاستکس روز جمعه اعلام کرد که کمیسیونی را برای تنظیم مجدد ماده مورد اختلاف تعیین خواهد کرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *