تحقیقات تروریسم پس از “قطع سر” معلم در حمله حومه پاریس آغاز شد – اخبار جهانی RT

بر اساس گزارش رسانه ها به نقل از منابع پلیس ، یک مرد در سر کنفلانز سن هونورین ، واقع در حدود 28 کیلومتری شمال غربی پاریس ، سر بریده شده پیدا شده است. گفته می شود مظنون توسط نیروی انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شده است.

مقتول مورد حمله قرار گرفت و “سر بریده” BFMTV روز جمعه گزارش داد. گزارش های دیگر رسانه ها حاکی از آن بوده که این فرد بوده است “چاقو – فروبردن – سیخونک زدن” در گلو و تسلیم زخمش شد.

گفته می شود این حادثه در بیرون از یک مدرسه محلی رخ داده است و سخنگوی پلیس تایید کرده است که مقتول معلم مدرسه راهنمایی بوده است.

گزارش های چند رسانه ای ، همچنین به نقل از منابع پلیس ، ادعا می کنند مظنون فریاد کشیده است “الله اکبر”، یا “خدا بزرگ است” همانطور که او به قربانی خود حمله کرد. این منابع افزودند ، معلم فقید برخی از تصاویر کارتونی از حضرت محمد (ص) را به دانش آموزان نشان داده بود ، که از نظر مسلمانان متدین ، ​​یک کفر بزرگ است.
همچنین در rt.com
مهاجم پاریس می خواست دفتر شارلی ابدو را به آتش بکشد ، اما نمی دانست مجله نقل مکان کرده است – دادستانگفته می شود که مظنون در صحنه با پلیس روبرو شده است ، اما به شهر اطراف Eragny ، که حدود سه کیلومتر دورتر است ، گریخته است. وی سپس از تسلیم شدن امتناع ورزید و مأموران را قبل از اینکه چندین بار به او شلیک کنند ، با چاقو تهدید کرد.

دادستان مبارزه با تروریسم فرانسه (PNAT) گفته است که در حال بررسی این حمله است.

به روزرسانی: ماکرون کشتن معلم فرانسوی “سر بریده” را “حمله تروریستی اسلامگرا” خواند

اخبار مرتبط  ویروس کرونا در اروپا بیش از 4 میلیون نفر افزایش یافته است ، اما تنها 16 درصد از تعداد جهانی را تشکیل می دهد - AFP - RT World News

این حادثه باعث شده است که وزیر کشور جرالد دارمنین سفر خود را به مراکش پایان دهد و زود به فرانسه برگردد ، در حالی که گزارش می شود رئیس جمهور امانوئل مکرون و نخست وزیر ژان کاستکس اواخر روز جمعه از صحنه حمله بازدید خواهند کرد.

شهردار ارگانی ، تیبو هامبرت ، پلیس را برای پاسخ سریع آنها ستود و “خنثی کردن” مظنون. این مقام مسئول در یک توییت از مردم خواست تا از منطقه ای که این حادثه رخ داده اجتناب کنند و با بازرسان شاغل در صحنه دخالت نکنند.

بلافاصله مشخص نبود که آیا این معلم از کارتون های معروف مجله طنز Charlie Hebdo استفاده کرده است که بارها به عنوان بهانه حملات تروریستی ذکر شده است. در اواخر ماه گذشته ، مردی که از پاکستان به فرانسه نقل مکان کرد ، دو نفر را در خارج از دفتر مرکزی مجله سابق پاریس کوبید. مظنون که اندکی پس از حادثه دستگیر شد ، همچنین قصد داشت مقرهای اصلی را به آتش بکشد و از انتقال این مجله به مکانی نامعلوم در پی حمله مهلک سال 2015 اطلاع نداشت.
همچنین در rt.com
حمله به خارج از دفتر سابق شارلی ابدو در پاریس “اقدام آشکار تروریسم اسلامگرا” – وزیر کشور فرانسهدر حادثه 2015 ، پس از حمله افراد مسلح وابسته به القاعده به دفتر مجله ، 12 نفر کشته و 11 نفر دیگر زخمی شدند. چارلی ابدو به نشانه آغاز محاکمه همدستان تروریست ها ، کارتون ها را در اوایل ماه سپتامبر تجدید چاپ کرد و موج جدیدی از اعتراضات را در چندین کشور مسلمان آغاز کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *