تحقیقات جدید دانمارکی اسطوره محبوب – اخبار جهانی RT را شکست می دهد

یک مطالعه جدید نشان داده است ، برخلاف تصور مهاجمان وایکینگ در فرهنگ عامه به عنوان جنگجویانی که بیشتر موهایشان نرم است ، بسیاری از آنها بور نبودند و ترکیب ژنتیکی آنها بسیار متنوع تر بود.

تیمی از محققان دانشگاه کپنهاگ ، بقایای 442 انسان را که در سایت های باستان شناسی در سراسر اروپا و گرینلند یافت شده است ، بررسی کرده اند. اکثر مطالب مورد تجزیه و تحلیل مربوط به اصطلاح عصر وایکینگ بود که از حدود سال 750 میلادی تا 1050 میلادی کشیده شده است.

دانشمندان داده های ژنتیکی را با بیش از هزار نفر که در سایر دوره های تاریخی زندگی می کنند و با 3،855 نفر امروز زندگی می کنند مقایسه کردند.

آنها دریافتند که وایکینگ ها از تنوع بیشتری برخوردارند از آنچه در گذشته تصور می شد. به خصوص، “دوره وایکینگ ها شامل جریان ژن از جنوب و شرق به اسکاندیناوی است” دانشمندان در مقاله ای که در مجله Nature منتشر شد نوشتند.

همچنین مشخص شد که ، بر خلاف تصویر آنها در فیلم ها و هنر ، موهای تیره در میان مهاجمان از شمال نسبتاً رایج است. “وایکینگ ها از نظر ژنتیکی اسکاندیناوی خالص نبودند. از اواخر عصر آهن و به عصر وایکینگ ها ، هجوم زیادی از DNA از جنوب اروپا و آسیا وجود دارد. این همچنین احتمالاً به این معنی است که تعداد بسیار کمی از آنها موهای روشن بودند “. Eske Willerslev ، یکی از متخصصان ژنتیک در این مطالعه ، به رسانه های دانمارک گفت.

اخبار مرتبط  ایالات متحده سفیر اول خود در ونزوئلا را پس از یک دهه در میان روابط سنگین و تحریم ها تأیید کرد - RT World News
همچنین در rt.com
دانشمندان تجدیدنظرطلب هنگامی که اعلام می کنند یک زن جنگجو وایکینگ خارج از نژاد اعلام می کند ، دستاوردهای زنان را معکوس می کنند ،ویلرسلف به گاردین گفت که وایکینگ بودن بود “یک پدیده ناب قومی نیست” بلکه یک “سبک زندگی” هرکسی می تواند فرزندخواندگی کند.

کسپر اندرسن ، مورخ ، در مورد این مطالعه اظهار داشت که بسیاری از افسانه های مدرن در مورد وایکینگ ها واقعاً بوده اند “اختراع” در قرن نوزدهم ، زمانی که ناسیونالیسم دانمارکی در حال افزایش بود و موهای بور داشت “ممکن است به خوبی جا افتاده باشد.” با این حال ، نمی توان چیزی راجع به رنگ موی وایکینگ ها بر اساس منابع تاریخی گفت ،

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *