تحقیقات جدید نشان می دهد كه كلروكین داروی مالاریا كه توسط ترامپ تبلیغ شده است ، مانع Covid-19 نمی شود – RT World News

محققان آلمانی هیچ مدرکی پیدا نکرده اند که نشان می دهد کلروکین ، داروی ضد مالاریایی که به طور گسترده شایع شده است و به جلوگیری از Covid-19 کمک می کند ، می تواند مانع از عفونت در سلول های ریه انسان شود.

این یافته جدید که توسط محققان واحد زیست شناسی عفونت مرکز Primate آلمان (DPZ) انجام شده است ، مطالعاتی را دنبال می کند که نشان می دهد کلروکین از گسترش این بیماری در سلولهای کلیوی میمونهای سبز آفریقا جلوگیری می کند.

با این حال ، با وجود آرایش ژنتیکی مشابه ما ، کلروکین قادر به تقلید از نتایج مشابه در سلول های ریه انسان است ، اجازه می دهد عفونت رخ دهد.

در ماه مه ، فاش شد كه رئیس جمهور دونالد ترامپ – كه از طرفداران اصلی استفاده از دارو برای معالجه كوید 19-پس از برخی از مطالعات قبلی به موفقیت احتمالی اشاره كرده بود – در حقیقت با استفاده از هیدروكسی كلروكین ، نوعی كلروكین كه سمی كمتر است ، استفاده می شود. دارو برای نگه داشتن ویروس در حالت آماده باش.

این افشاگری باعث جنجالهای زیادی شده است ، به دلیل عدم اثبات اثبات اینکه این دارو در واقع مانع ویروس شده است. در همان ماه ، چندین کشور در اتحادیه اروپا استفاده از آن را به عنوان دارویی برای مقابله با کووید 19 ممنوع اعلام کردند.

اخبار مرتبط  نیوزیلند در میان موج 2 کاوید 19 - قفل بزرگترین شهر را بازگرداند - RT World News
همچنین در rt.com
WHO آزمایشات هیدروکسی کلروکین Covid-19 را برای بار دوم متوقف می کند ، با استناد به ناکارآمدی آنcoronavirus رمان از دو طریق وارد سلول ها می شود که یکی از آنها ویروس را از طریق ساختارهایی به نام آندوزوم وارد می کند. پس از داخل شدن ، توسط نوعی پروتئین فعال می شود. اعتقاد بر این است که این بخش از روند جلوگیری از عفونت در میمونهای سبز آفریقا است.

محققان امیدوارند که ، پس از کشف آنها ، این امر به طور گسترده تری شناخته شود “فعالیت ضد ویروسی کلروکین نوع خاصی از سلول است و کلروکین نمی تواند باعث جلوگیری از عفونت سلول های ریه شود.” می گوید: استفان پوهلمان ، رئیس واحد زیست شناسی عفونت در DPZ.

از آنجا که Covid-19 در درجه اول توسط عفونت در سلولهای ریه ایجاد می شود ، فقط داروهایی که به طور خاص مناطقی از بدن را هدف قرار می دهند ، باید برای آزمایش های بعدی اختصاص داده شوند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *