تحقیقات ضد انحصاری اتحادیه اروپا برای مهار غول های فناوری بسیار کند و بی اثر است – حسابرسان – اخبار جهانی RT

گزارش جدید دادگاه حسابرسان اروپا نشان داده است که تحقیقات ضد انحصاری اتحادیه اروپا بسیار کند و جریمه ها برای جلوگیری از اقدامات شرکت های بزرگ فناوری مانند Google و Facebook بسیار بی اثر است.

سازمان نظارت بر اتحادیه اروپا ارزیابی فرآیند بررسی ضد انحصار را با بیان اینکه “اگرچه کمیسیون برای مقابله با چالش های ناشی از اقتصاد دیجیتال تعدادی از تصمیمات موردی را اتخاذ کرده است ، اما چالش های قابل توجه هنوز باقی مانده است.

در حالی که تحقیقات ضد انحصاری اتحادیه اروپا نگرانی های مربوط به رقابت را برطرف می کرد ، آنها در این گزارش به دلیل عدم تطابق سریع با تغییرات بازارهای دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفتند ، این بدان معنا بود که غول های فناوری قادر به فرار از نظارت لازم هستند – و رقبای بالقوه خود را از بین می برند.
همچنین در rt.com
“پیگیری نباید قاعده باشد”: گروه های فعال شکایتی را علیه اپل به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی اروپا مطرح می کنندهمچنین انتقادات از کمیسیون برای انجام انتقادات وارد شد “به طور کلی طولانی” تحقیقات ضد انحصاری که فقط آغاز شده است “پس از بروز یک مشکل رقابت.” این گزارش نشان می دهد که به طور متوسط ​​چهار سال طول کشیده است تا در اینگونه سوالات تصمیم گیری شود.

اخبار مرتبط  با پایان دوره موافقت دولت Covid-19 ، بیش از 150،000 خارجی در تایلند به دلیل ویزا بیش از حد به زندان می افتند - RT World News

با توجه به تأخیرهای صورت گرفته ، تأثیر تصمیمات اتحادیه اروپا تأثیر منفی می گذارد. این گزارش همچنین اشاره کرد که “از آنجا که طرفین غالباً در دادگاه های اتحادیه اروپا تجدید نظر می کنند ، این امر می تواند تأخیرهای قابل توجهی در تصمیم گیری کمیسیون در مورد اجرا بگذارد.”

حتی در مواردی که تحقیقات به پایان رسید و تخلف خاصی را شناسایی کرد ، دیوان محاسبات اروپا نگرانی در مورد سطح جریمه های اعمال شده را مطرح کرد ، “اجرای موثر نیاز به جریمه بازدارنده دارد.” علی رغم جریمه های جریمه در جهان ، منتقدان ادعا کرده اند که ارقام مربوط به آن برای شرکت های ثروتمند فناوری بسیار مقرون به صرفه است.

علیرغم انتقادات ، مقامات ضد انحصاری اتحادیه اروپا از روند تحقیق دفاع کرده اند ، مدیرکل کمیسیون رقابت اولیویه گوئرسنت روز چهارشنبه در یک رویداد گفت “قوانین رقابت اتحادیه اروپا برای مقابله با بازارهای دیجیتال به اندازه کافی انعطاف پذیر است.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *