ترامپ ادعا می کند همه گیر Covid-19 “رابطه بسیار خوب” با Xi Xi چین خراب است – RT World News

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ با بیان اینكه احساسات وی نسبت به همتای چینی اش ، جین پینگ ، به دلیل همه گیری كرونوویروس ریخته است ، افزود: این جفت ارز برای لذت بردن از روابط دوستانه استفاده می كرد.

“من قبلاً با او رابطه خیلی خوبی داشتم” ترامپ در مصاحبه ای به رادیو ورزش فاکس گفت. “من با رئیس جمهور شی رابطه خوبی داشتم. من او را دوست دارم ، اما اکنون به همین شکل احساس نمی کنم. “

وی گفت که از زمان شیوع Covid-19 ، که ترامپ آنرا نامیده است “طاعون چین” در یک توییت اخیر ، این دو ارتباط برقرار نکردند.

تنش های ایالات متحده و چین از زمان شروع همه گیری به طور قابل توجهی افزایش یافته است. دولت ترامپ بارها و بارها چین را مقصر شیوع سرخپوشان می داند ، تا جایی که تئوریزه می کند که این ویروس ممکن است از یک آزمایشگاه در ووهان آمده باشد. وی اظهار داشت که پیامدهای سیاسی ناشی از بحران سلامت بسیار بدتر از جنگ بحث برانگیز تجارت وی با پکن بوده است.

وی گفت: “این هزار بار معامله تجاری است که با تمام مرگ اتفاق افتاد و … جهان مجبور به تعطیل شد. این یک ننگ است ، “ ترامپ استدلال كرد.

اخبار مرتبط  قانون گذاران مخالف هنگ کنگ پس از اخراج 4 نفر از همکاران خود از پارلمان شهر دسته جمعی استعفا دادند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
واشنگتن تهدید می کند که شرکت های چینی را از بورس اوراق بهادار ایالات متحده خارج خواهد کردچین بارها و بارها هرگونه دخالت ناشایست در گسترش تاج ویروس را انکار کرده است و واشنگتن را به دلیل ارائه مدارکی برای تأیید ادعاهای خود به چالش کشیده است.

واشنگتن نیز به دنبال مشاغل چینی است زیرا اختلافات با پکن شدت می یابد. وزارت خزانه داری روز سه شنبه اعلام کرد که شرکت های چینی با سهام معامله شده در بورس اوراق بهادار در صورت امتناع از رعایت الزامات حسابرسی می توانند لیست های خود را از دست دهند.

این اقدام به دنبال تصمیم ترامپ مبنی بر ممنوعیت شرکت های آمریکایی در طی 45 روز از بستر رسانه های اجتماعی متعلق به چینی ها TikTok و WeChat است ، و ادعا می کند که این برنامه ها برای جاسوسی برای شهروندان آمریکایی استفاده شده است. پکن با جدیت این اتهام را رد کرده است. این دو کشور همچنین در مورد مجازات تحریم بر سر نقض حقوق بشر در هنگ کنگ وارد شده اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *