ترامپ اعلام کرد – بحرین از امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل پیروی می کند – RT World News

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا اعلام كرد كه پادشاهی بحرین هفته آینده در امضای پیمان صلح با اسرائیل به امارات متحده عربی خواهد پیوست و پس از میانجیگری آمریكا ، دومین كشور عربی خلیج فارس است.

“امروز دستیابی به موفقیت تاریخی دیگر!”ترامپ روز جمعه با انتشار توئیتی توافق طولانی مدت شایعه بحرین را رسمی کرد.

وی همچنین متن بیانیه مشترک با حمد بن عیسی بن سلمان آل خلیفه ، پادشاه بحرین و نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو را پست کرد و تأیید کرد که نماینده سلطنت خلیج فارس در مراسم 15 سپتامبر در کاخ سفید شرکت می کند و بیانیه ای را امضا می کند. صلح با اسرائیل در کنار امارات.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ابوظبی به خبرنگاران گفت: امارات متحده عربی به بحرین و اسرائیل تصمیم به برقراری روابط دیپلماتیک را تبریک گفت.

رون درمر ، سفیر اسرائیل در ایالات متحده ، روز جمعه این خبر را ستود و از امارات و بحرین به خاطر آن تشکر کرد “این دستیابی به موفقیت تاریخی.” وی همچنین از ترامپ به خاطر “مقابله با و کمک به تحول بهتر منطقه ما” اذیت کردن که وجود دارد “بیشتر به آینده!”

سلطنت کوچک خلیج فارس ، تحت سلطه یک سلسله سنی که با عربستان سعودی متحد است ، دومین کشور عربی است که اسرائیل را در ماه گذشته به رسمیت شناخته است ، و تلاش های میانجیگری ترامپ را برای این اقدام صریحاً اعتبار می دهد. پیمان صلح بحرین و امارات با اسرائیل اولین سندی از زمان صلح اردن با دولت یهود در سال 1994 است.

اخبار مرتبط  اوپک + به توافق رسیده است تا تولید 10 میلیون بشکه در روز را کاهش دهد و به جنگ قیمت که بازار نفت را خراب کرد پایان داد

ترامپ پس از اعلامیه امارات در 13 آگوست ، طعنه زد که سایر کشورها نیز از این الگو پیروی می کنند “به زودی.” شایعات حاکی از آن بود که بحرین در این لیست قرار دارد ، به این دلیل که مناما میزبان کارگاه صلح به سعادت در سال 2019 بود که قصد داشت بخش اقتصادی ترامپ را برپا کند “معامله قرن” پیشنهاد پایان دادن به درگیری اسرائیل و فلسطین. اگرچه فلسطینی ها پیشنهادهای اقتصادی و سیاسی ناشی از کاخ سفید را کاملاً رد کرده اند ، امارات و بحرین تصمیم گرفته اند اسرائیل را به رسمیت بشناسند.
همچنین در rt.com
«معامله قرن»: آنچه در برنامه صلح ترامپ برای اسرائیل و فلسطین وجود داردیکی از نمایندگان پارلمان نروژ با اشاره به توافق ماه اوت با امارات متحده عربی ، پیش از این ترامپ را برای دریافت جایزه صلح نوبل معرفی کرده است. روز جمعه ، یک نماینده دیگر بار دیگر رئیس جمهور ایالات متحده را معرفی کرد ، این بار برای توافق بحث برانگیز هفته گذشته بین صربستان و استان جداشده آن کوزوو.

از زمان اعلام استقلال اسرائیل در ماه مه 1948 ، تعداد انگشت شماری از کشورهای عربی یا مسلمان به رسمیت شناخته اند و بسیاری از آنها با دولت یهود جنگ مکرر داشته اند. به رسمیت شناختن بحرین تعداد اعضای سازمان ملل را که اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند به 29 نفر کاهش می دهد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *