ترامپ با جلب خشم فلسطینی ها ممنوعیت بودجه ده ها ساله در شهرک های اسرائیل در کرانه باختری را برداشته – RT World News

پرزیدنت ترامپ ممنوعیت بودجه تحقیق در شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری را لغو کرد ، و باعث واکنش فوری طرف فلسطینی شد که ایالات متحده را به دلیل حمایت از “اشغال” سرزمین خود مورد انتقاد قرار داد.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو و سفیر ایالات متحده در اسرائیل دیوید فریدمن روز چهارشنبه توافق نامه ای را امضا کردند که امکان تأمین بودجه دولت ایالات متحده از تحقیقات انجام شده در شهرک های اسرائیلی در کرانه باختری را فراهم می کند.

نتانیاهو توافق نامه را فراخواند “یک پیروزی مهم در برابر همه کسانی که می خواهند از همه اسرائیلی ها فراتر از خطوط 1967 مشروعیت بخشند” ،اشاره به سرزمینهایی که این کشور ادعا می کند در آن حمله 6 روزه علیه مصر و اردن در آن سال به دست آورده است.

فلسطین ، که ادعا می کند کرانه باختری خود را متعلق به خود می داند ، از این پیشرفت خوشحال نبود. سخنگوی رئیس جمهور محمود عباس ادعا کرد که لغو ممنوعیت تأمین بودجه بعدی نیز ادامه دارد “مشارکت در اشغال سرزمین های فلسطین”.
همچنین در rt.com
کشورهای اتحادیه اروپا از اسرائیل می خواهند که ساخت و ساز شهرک ها در کرانه باختری را متوقف کند زیرا این طرح قوانین بین المللی را نقض می کنداین حرکت روند سیاست خارجی ترامپ در مورد مشروعیت بخشیدن به گسترش اسرائیل در شهرک سازی را ادامه می دهد – چیزی که دولت های قبلی توصیف نمی کردند “مناسب”.

این اولین بار نیست که او پرونده های طولانی مدت ایالات متحده را در مورد مسئله اسرائیل شکسته است. در سال 2017 او بیت المقدس را به عنوان پایتخت ایالت رسماً به رسمیت شناخت (چندین رئیس جمهور قبلی قول داده بودند که هنگام مبارزات انتخاباتی این کار را انجام دهند ، اما هیچ یک از آنها یک بار در دفتر حضور پیدا نکردند)

اخبار مرتبط  ترامپ قصد دارد حضور نظامی ایالات متحده در آلمان را کاهش دهد - گزارش ها - RT World News

تنها چند روز به انتخابات باقی مانده است و ترامپ در نظرسنجی ها با افت چشمگیری روبرو شده است ، از نظر برخی این اقدامات دولت وی به منظور جلب آرا of بسیاری از مسیحیان انجیلی است که از تلاش های اسرائیل در کرانه باختری حمایت می کنند. در همین حال ، جو بایدن ، مخالف وی ، به شدت مخالف چنین رویکردی در این زمینه است و ادعا می کند که شهرک سازی یهودیان در این منطقه غیرقانونی است.
همچنین در rt.com
رئیس اتحادیه عرب تصویب اسرائیل برای بیش از 2000 واحد جدید اسکان در کرانه باختری اشغال شده را رد می کندکرانه باختری – یک سرزمین محصور در خشکی در نزدیکی ساحل مدیترانه – از سال 1967 توسط اسرائیل تصرف شده است ، اگرچه اسرائیل این ادعا را رد می کند و ادعا می کند که زمین ها به سادگی “مورد اختلاف” هستند. اسرائیلی ها و فلسطینی ها هر دو بر حقوق این منطقه ادعا می کنند ، با این حال ، چندین دهه مذاکره مجدد و دوباره هنوز هیچ مصوبه ای نداشته است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *