ترامپ به پوتین می گوید که می خواهد از رقابت سه جانبه تسلیحاتی با روسیه و چین جلوگیری کند – RT World News

رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین و همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ روز پنجشنبه گفتگوهای تلفنی نادر برگزار کردند که بر خلاف روایت سیاسی فعلی در ، بر همکاری و وحدت متمرکز بود.

سرویس مطبوعاتی کرملین روز پنجشنبه گفت ، این مذاکرات پیرامون موضوعات ثبات استراتژیک به وجود آمده است ، و دو رهبر توافق کردند که مذاکرات پیرامون پیمان مهم جدید استارت را ادامه دهند. قرارداد اصلی کنترل تسلیحات قرار است سال آینده منقضی شود و آینده آن نامشخص باشد. ترامپ ابراز امیدواری کرده است که ایالات متحده ، روسیه و چین از این امر جلوگیری کنند “گران” بیانیه ای از کاخ سفید گفت: مسابقه سلاح های سه جانبه.

“رئیس جمهور ترامپ دوباره امید خود را برای جلوگیری از مسابقه سه جانبه اسلحه گران بین چین ، روسیه و ایالات متحده مجدداً ابراز کرد و مشتاقانه برای پیشرفت در مذاکرات کنترل تسلیحات در وین امیدوار بود.” آن گفت.

روسای جمهور سپس درباره برنامه هسته ای ایران گفتگو کردند ، توافق کردند که ثبات منطقه باید با یک تلاش جمعی حفظ شود.

این دو رهبر بویژه در مورد همکاری اقتصادی و تلاشها برای گفتگو گفتگو کردند “بازگشایی” اقتصاد جهانی در زمان همه گیری Covid-19. ترامپ و پوتین توافق كردند كه همکاری آمریكا و روسیه در مبارزه با بیماری همه گیر بوده است “مثبت” سرویس مطبوعاتی کرملین گفت.
همچنین در rt.com
“آنها می خواهند پیروز شوند”: وزیر امور خارجه روسیه می گوید ، تقابل هسته ای با توجه به مسابقات ایالات متحده برای تسلط جهانی ، احتمالاً بیشتر می شود.اخبار مرتبط  هند و چین در مورد طرح تنش زدایی توافق می کنند ، می گویند ایستادگی در مرز "به نفع هیچ یک از طرفها نیست" - RT World News

با خواندن این دو بیانیه نمی توان کمک کرد اما متوجه شدم که گفتگوهای تلفنی فریاد زیادی از گفتمان سیاسی داخلی به دلیل تمرکز بر همکاری بود. ترامپ و پوتین حتی به یاد 45 سالگرد مأموریت مشترک فضایی سایوز-آپولو اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا افتادند.

وزیر امور خارجه ترامپ ، مایك پومپئو ، در ایالات متحده به بازی برگشت “پلیس بد” با گفتن شرکتهای اروپایی “برو بیرون” پروژه های خط لوله درگیر روسیه ، Nord Stream 2 و TurkStream ، ادعا می کنند که پروژه های استراتژیک انرژی بوده اند “کمک و تضعیف نفوذ بدخواه روسیه”.

در همین حال ، جو بایدن ، رقیب دموکراتیک ترامپ ، اخیراً از لحن خوب فرسوده استفاده کرده است “دخالت روسیه” به عنوان بخشی از پیام تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری ، با بیان اینکه او بود “توجه كرملین و دیگر دولتهای خارجی” او – اگر در ماه نوامبر انتخاب شود – او خواهد شد “با دخالت های خارجی در انتخابات ما به عنوان یک عمل مخالف رفتار کنید.”
همچنین در rt.com
ایالات متحده از نشست کنترل تسلیحات با روسیه برای مقابله با چین استفاده می کند و مذاکرات لازم را برای جلوگیری از رقابت تسلیحاتی ضروری می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *