ترامپ خواستار احیای کامل تحریم های سازمان ملل علیه ایران است ، زیرا پومپئو به روسیه و چین هشدار می دهد که به هم نمی آمیزند – RT World News

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ گفت: وزارت امور خارجه به زودی تلاش خواهد كرد تا تحریم های سازمان ملل را بر علیه ایران تحریک كند ، زیرا دیپلمات ارشد آمریكایی در صورت تلاش برای جلوگیری از تلاش ، عواقب مسكو و پكن را تهدید می كند.

“امروز من به وزیر امور خارجه مایك پومپئو دستور می دهم كه به شورای امنیت سازمان ملل اطلاع دهد كه ایالات متحده قصد دارد عملاً همه تحریم های سازمان ملل را علیه ایران بازگرداند – این بازگشت سریع و غیر معمول نیست.” ترامپ روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید به خبرنگاران گفت.

هنگامی که ایالات متحده وارد معامله ایران شد ، مشخص بود که ایالات متحده همیشه حق دارد تحریم های سازمان ملل را که مانع از توسعه ایران سلاح هسته ای می شود ، بازگرداند.

“دولت من اجازه نخواهد داد که این وضعیت هسته ای ایران ادامه یابد ،” ترامپ اضافه کرد و ادعا کرد در صورت انتخاب مجدد وی ، تهران بلافاصله خواهش خواهد کرد که التماس توافق با واشنگتن کند.
همچنین در rt.com
“گزینه های ما نامحدود است”: ایران قول پاسخی را می دهد اگر ایالات متحده مجازات های توافق هسته ای را صادر کند که تک تک آنها را تمدید کندوزارت امور خارجه گفت ، وزیر خارجه روز پنجشنبه برای شروع روند احیای مجازات ها به شورای امنیت سازمان ملل (UNSC) در نیویورک سفر خواهد کرد. پومپئو روز چهارشنبه در مصاحبه ای با فاکس هشدار داد که چین و روسیه برگزار می شوند “پاسخگو” اگر آنها مخالف این اقدام باشند ، که به گفته وی به شکل الف آمده است “قطعنامه کاملاً معتبر و قابل اجرا شورای امنیت سازمان ملل.”

گرچه واشنگتن مدت ها است که تحریم های ایالات متحده علیه ایران را برای پیشبرد پیمان هسته ای سال 2015 بین تهران و قدرت های جهانی احیا کرده است ، اما یک سری مجازات های سازمان ملل متحد طبق این توافق نامه به حالت تعلیق در می آیند. مقامات آمریكا پس از ناكام ماندن در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید تحریم تسلیحاتی در تهران در هفته گذشته – كه قرار است در ماه اكتبر منقضی شود – قول دادند كه بخواهند مفاد توافق هسته ای را امضا كنند. “بازگشت سریع” تحریم های قبلی سازمان ملل

اخبار مرتبط  اردوغان ممنوعیت سفر در حال حاضر ترکیه در ترکیه به دلیل شیوع تاج ویروس را "سیاسی" منفجر کرد - RT World News

هر دو تهران و متحدان ایالات متحده در اروپا با توجه به اینکه واشنگتن از توافق هسته ای در سال 2018 خارج شد – مشروعیت این اقدام را زیر سوال برده اند – در حالی که هنوز امیدوار به استناد به قدرت های خود بودند ، به طور موثر از تعهدات خود صرف نظر کردند. طرف های اروپایی توافق نامه هشدار می دهند که مجازات های جدید ممکن است توافق برجام باشد ، زیرا کاهش مجازات ها نگرانی اصلی تهران بوده است.
همچنین در rt.com
هیچ چیز بهتر برای انجام ، مایک؟ RT Pompeo “gotchas” با آشکار ساختن نقل قول های نامعقول ایران در واقع توسط اوبامامثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *