ترامپ طی هفته های گذشته در تحریم های جدید علیه ایران ، بخش فولاد تهران و تامین کننده چینی را هدف قرار داد – RT World News

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در هفته های پایانی حضور خود تحریم های جدید علیه ایران را تصویب کرد. واشنگتن امیدوار است با هدف قرار دادن بخش فولاد کشور ، فشارها بر تهران را افزایش دهد.

“دوازده تولید کننده فولاد و سایر محصولات فلزی در ایران” بر اساس وب سایت خزانه داری ایالات متحده ، در لیست نهادهای جدید در لیست سیاه قرار گرفتند. این شامل مجتمع فولاد پاسارگاد و شرکت مجتمع فولاد گیلان است که هر دو سالانه میلیون ها تن شمش فولادی تولید می کنند.

علاوه بر این ، یک تامین کننده کربن چینی به ایران ، Kaifeng Pingmei New Carbon Technology Technology ، نیز درگیر دور جدید محدودیت های ایالات متحده است. “برای فعالیت در بخش فولاد ایران.”
همچنین در rt.com
ترامپ “به زباله دان تاریخ خواهد رفت”: روحانی ایران پیام خداحافظی تندی را به رئیس جمهور مستعفی آمریکا ارسال کردخزانه داری ادعا كرد كه بخش فلزات ایران با توجه به اینكه در این بخش قرار دارد ، مورد توجه قرار گرفت “یک منبع مهم درآمد برای رژیم ایران ، تولید ثروت برای رهبران فاسد آن و تأمین مالی طیف وسیعی از فعالیت های شیطانی.” طبق معمول ، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا نیز سخنان خود را جمع نکرد و ایران را یک نامید “رژیم ظالمانه” و ادعا می کند که ادامه دارد “برای حمایت از گروه های تروریستی.”

این خبر پس از آن اعلام می شود که علی ربیعی سخنگوی دولت ایران اعلام کرد ملت غنی سازی اورانیوم را تا خلوص 20 درصد از سر گرفته اند. همین امر وزارت امور خارجه ایالات متحده را بر آن داشت تا تهران را به پیگیری یک متهم کند “کارزار اخاذی هسته ای”.

غنی سازی در واقع مغایر با معامله سال 2015 است ، معروف به JCPOA ، که در ازای رهایی از تحریم ها و سایر مزایا محدودیت هایی را برای صنعت هسته ای ایران ایجاد می کند. علی رغم اینکه طرف های دیگر این پیمان و آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید کردند که تهران به تعهدات خود پایبند بوده است ، ایالات متحده به طور یک جانبه از این توافق نامه خارج شد. از آن زمان ، ایران به تدریج غنی سازی اورانیوم را افزایش می دهد ، اما تأکید کرد که این کار را فقط برای اهداف مدنی انجام می دهد.

اخبار مرتبط  رقیب نتانیاهو می گوید نخست وزیر "فقط برای نجات خود از دادگاه" تلاش می کند زیرا کشور ممکن است چهار سال دیگر انتخابات را برگزار کند - RT World News
همچنین در rt.com
ایران از اینترپل می خواهد تا ترامپ و 47 مقام دیگر آمریکایی را برای قتل ژنرال سلیمانی – سخنگوی دادگستری در سال 2020 ، دستگیر کنددر حالی که روابط ایران و آمریکا روز به روز بدتر می شود ، تهران روز سه شنبه از اینترپل خواست تا برای دونالد ترامپ و 47 مقام آمریکایی به اصطلاح “اطلاعیه قرمز” صادر کند. ایران به آنها استناد کرد “نقش” در قتل فرمانده ارشد و رئیس نخبگان قدس ، قاسم سلیمانی ، در حمله هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در ژانویه سال گذشته.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *