ترامپ فشار بیشتری را به ByteDance وارد کرده و خواستار فروش دارایی های ایالات متحده شده و حذف اطلاعات TikTok در 90 روز با سفارش جدید – RT World News

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ دستور داده است كه شركت چینی ByteDance ظرف 90 روز از دارایی های مستقر در آمریكا دور شود و تمام داده های مرتبط با برنامه محبوب TikTok این شركت را از بین ببرد ، و ادعا كرد كه هر دو تهدیدی برای امنیت ملی محسوب می شوند.

حكم اجرائی روز جمعه فشار بیشتری را به این شركت وارد كرد كه پس از دستورالعمل قبلی در هفته گذشته ، به ByteDance حدود سه ماه فرصت داد تا املاك خود را در آمریكا بفروشد و به كمیته سرمایه گذاری های خارجی در ایالات متحده (CFIUS) تأیید كند كه نابود شده است. “هر داده ای که از TikTok گرفته یا گرفته شده باشد.”

“شواهد معتبری وجود دارد که مرا به این باور می اندازد که ByteDance … ممکن است اقدامی انجام دهد که تهدیدی برای تضعیف امنیت ملی ایالات متحده باشد”. ترامپ در این دستور گفت ، همچنین با هدف پیشرو TikTok ، Musical.ly ، که ByteDance در سال 2017 به دست آورد و ادغام شد.

معامله منتهی به دستیابی توسط ByteDance of Musical … ly … از این طریق ممنوع است و مالکیت توسط ByteDance به هرگونه علاقه به Musical. در ایالات متحده … ممنوع است.

این شرکت چینی به این دستور پاسخ داده و گفته است که TikTok توسط 100 میلیون آمریکایی استفاده می شود زیرا “این خانه آنها برای سرگرمی ، بیان و ارتباط است ،” اضافه كرد كه ادامه خواهد یافت “شادی را برای خانواده ها و مشاغل معنادار برای کسانی که برای سالهای طولانی در بستر ما ایجاد می کنند ، شاد کنید.”
همچنین در rt.com
“تهدید امنیت ملی”؟ ترامپ دستورالعمل های اجرایی را در TikTok & WeChat امضا کرده و معاملات را با صاحبان چینی در مدت 45 روز ممنوع می کنداخبار مرتبط  وزیر امور خارجه آلمان پس از كاهش بودجه سازمان بهداشت ، آمریكا را منفجر كرد - RT World News

روز جمعه گذشته به امضا رسید ، اولین دستورالعمل ترامپ که ByteDance را هدف قرار داد ، کلیه شرکتهای آمریکایی را از انجام کار با این شرکت پس از مدت 45 روز منع کرد ، همچنین به دنبال برنامه پیام رسانی چینی WeChat ، که هر دو تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده و حفظ حریم خصوصی داده ها محسوب می شود.

در حالی که ByteDance در حال مذاکره با مایکروسافت برای فروش عملیات TikTok در آمریکای شمالی ، استرالیا و نیوزیلند است ، هنوز هیچ توافقی حاصل نشده است و هنوز مشخص نیست که دو طرف چقدر به توافق نزدیک هستند. به نقل از رویترز ، رئیس جمهور ترامپ با این ایده ابراز بازداشت کرده است و بنا بر اعلام مهلت 45 روزه مایکروسافت برای دستیابی به معامله در اوایل ماه جاری ، به مهلت داده است. “بخش قابل توجهی” از عواید

دولت ترامپ در ماه های اخیر مرتباً مورد تهاجم به شرکت ها و برنامه های چینی قرار داده است ، نه تنها ByteDance و صاحب WeChat Tencent را به دست آورد ، بلکه به دنبال غول مخابراتی مستقر در شنزن هواوی نیز رفت و در همه موارد شرکت ها را به سرقت داده های آمریکایی متهم کرد. و فرسایش حریم خصوصی خصمانه ها بین پکن و واشنگتن نیز شاهد افزایش سنگرها در مناطق دیگر بوده است ، زیرا ایالات متحده در ماه گذشته کنسولگری چینی در تگزاس را به اتهام سرقت داده ها خفه کرد و باعث شد پاسخی تند و تیز از طرف جمهوری خلق ایجاد شود.
همچنین در rt.com
“یک عمل هژمونیک آشکار”: چین از ایالات متحده خواسته است در میان محدودیت های TikTok و WeChat ، “سیاسی” کردن روابط اقتصادی را متوقف کنندمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *