“ترامپ فقط می خواهد با تهدید به شلیک به اسلحه های ایرانی ، قوی به نظر برسد و قیمت نفت را بالا ببرد” – RT World News

تحلیلگران به RT گفتند كه نه واشنگتن و نه تهران به دنبال جنگ نیستند و ترامپ دستور داد نیروی دریایی ایالات متحده برای نابود كردن “آزار و اذیت” کشتی های ایرانی احتمالاً تلاشی برای خم كردن عضلات وی و ارسال سیگنال به بازارهای نفت باشد.

“ما باید بین اظهارات و واقعیت موجود در زمین تمایز قائل شویم ، جایی که هیچ کس خواستار درگیری نیست” همانطور که می شود “فاجعه” تیری کوویل ، همکار تحقیقاتی در سازمان تحقیقات فرانسه ، IRIS ، گفت: هم برای ایالات متحده و هم برای .

در اوایل روز چهارشنبه ، ترامپ به نیروی دریایی ایالات متحده دستور داد “شلیک کردن و نابود کردن” کشتی های ایرانی در صورت وجود “آزار” کشتی های جنگی آمریکایی در خلیج فارس. هفته گذشته ، ده‌ها اسلحه مسلح ایرانی گروهی از کشتیهای آمریکایی را در این منطقه رهگیری کردند که این حادثه منجر به تبادل اتهامات از هر طرف شد. نیروی دریایی ایالات متحده گفت اقدامات ایرانیان بوده است “خطرناک و تحریک آمیز” ، در حالی که تهران آمریکایی ها را منفجر کرد “ماجراجويی” و نقض قوانین ناوبری.
همچنین در rt.com
ترامپ به نیروی دریایی ایالات متحده دستور می دهد تمام اسلحه های ایرانی که “کشتی های ما را در دریا آزار می دهد” را منهدم و منهدم کند.دستور ترامپ فقط یک سالو دیگر در جریان است “جنگ کلمات” با تهران. رهبر ایالات متحده “نمی خواهم ضعیف به نظر برسیم” یا در خانه و در صحنه بین المللی و “چنین اظهاراتی به او اجازه می دهد تا قوی به نظر برسد ،” کوویل توضیح داد.

سخنان تند ترامپ ممکن است هنوز درمورد چیزی بیشتر از بهبود تصویر او باشد. حمیدرضا عزیزی ، عضو هیئت مدیره در موسسه بین المللی و امنیت آلمان (SWP) ، اظهار داشت: “عامل دیگر می تواند سقوط بی سابقه ای در قیمت جهانی نفت ناشی از این بیماری باشد.”

تهدیدهای جنگ همیشه عامل مهمی در افزایش قیمت نفت بوده است.

علاوه بر این ، دستورالعمل ترامپ بود “کاملاً کلی و مستعد تفسیر عملیاتی” توسط نیروی دریایی ایالات متحده. کلمه “آزار ،” که او هنگام صحبت در مورد آنچه که توجیه استفاده از زور را ذکر می کند ، بسیار مبهم و بود “غیر واضح.” بنابراین عزیزی بعید است که رهگیری کشتی های آمریکایی از قبیل اسلحه های ایرانی مانند یک هفته قبل شاهد شلیک گلوله باشد.

اخبار مرتبط  رئیس آژانس فضایی روسیه و مدیرعامل SpaceX شمشیرهای مجازی را در توییتر عبور می کنند - RT World News
همچنین در rt.com
ایران VIDEO کشتی های خود را در حال رهگیری کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده “غیرحرفه ای” در خلیج فارس رهگیری کردوی اضافه کرد که کاپیتان های کشتی های آمریکایی قبل از استفاده از نیرو مطمئناً دو بار فکر می کنند ، زیرا آنها به خوبی می دانند که در محدوده موشک های ایران قرار دارند.

با این حال ، به دلیل اظهارات ترامپ هنوز نمی توان نوعی رویارویی در خلیج فارس را رد کرد “تنش ها را افزایش می دهد و اوضاع را خطرناک تر می کند.”

کوویل گفت ، اما حتی در این مورد ، لزوماً به معنای وقوع جنگ ایالات متحده و ایران نیست. غرق شدن یک قایق گشتی نمی تواند با کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد نظامی ایران ، قاسم سلیمانی ، که در ماه ژانویه در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در عراق جان باخت ، مقایسه شود.

و حتی بعد از آن ، تهران “سعی کرد پاسخی محاسبه کند” که به آن امکان می دهد چهره را نجات دهد اما از درگیری مستقیم با واشنگتن جلوگیری می کند. وی به یاد می آورد که این پایگاه ها به پایگاه های نظامی ایالات متحده در منطقه حمله کرد اما از قبل به آمریکایی ها هشدار داد که خسارات را به حداقل برسانند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *