ترامپ قول داد “بسیار قدرتمند” بودجه آمریكا را به WHO بخاطر پاسخ دادن به Covid-19 بگذارد – RT World News

رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ تهدید كرده است كه بودجه خود را به سازمان بهداشت جهانی بازگرداند ، و به طور بالقوه آژانس را بدون حمایت از بزرگترین اهدا كننده خود ترك خواهد كرد ، زیرا بسیاری از 194 عضو آن توسط كرونا ویروس ویران شده اند.

ترامپ در جریان توجیهی روزانه خود در مورد وضعیت کروناویروس در روز سه شنبه ، ترامپ مجدداً یک مزاحمت دیگر را در سازمان جهانی بهداشت به وجود آورد و اظهار داشت كه سازمان او را لقب داده است “محور چین” در پاسخ به پاندمی کرونور ویروس خیلی کند و بی اثر بود.

“سازمان بهداشت جهانی مبالغ هنگفتی را از ایالات متحده دریافت می کند ، ما بیشترین بخش از پول آنها را می پردازیم.” ترامپ گفت با بیان اینکه این سازمان داشته است “هر شلیک اشتباه است” در مورد بحران Covid-19.

آنها می توانستند ماه ها قبل آن را صدا کنند … باید می دانستند ، و احتمالاً آنها هم می دانستند. … ما می خواهیم پولی را که با WHO صرف شده است ، نگهداریم ، و آن را بسیار مهار کنیم.

هنگامی که از وی خواسته شد تا ایده خود را در مورد تعلیق بودجه به سازمان که مسلماً نهاد اصلی بین المللی مبارزه با کورو ویروس است ، شرح دهد ، ترامپ فقط چند دقیقه بعد عقب نشینی کرد و گفت که دولت وی صرفاً خواهد بود “به دنبال” در امکان

من نمی گویم که می خواهم این کار را انجام دهم ، می خواهم به آن نگاه کنم … ما به بررسی پایان اعتبار خواهیم پرداخت.

سازمان بهداشت و درمان اخیراً به هدف خشم رئیس جمهور آمریکا تبدیل شده است. با صدای جیر جیر پیش از مطبوعات ، ترامپ به دلیل مخالفت خود با ممنوعیت سفرهای گسترده در ابتدای همه گیری ، WHO را هدف گرفت. او بارها و بارها آژانس را متهم كرد كه به نفع پكن مغرضانه است ، در حالی كه شواهد كمی برای حمایت از این ادعا ارائه نمی دهد.
همچنین در rt.com
به چه کسی می توانیم اعتماد کنیم؟ درست هنگامی که کرونا ویروس لحظه به لحظه درخشش به سازمان بهداشت جهانی ، آن را بطری کردآمريكا بزرگترين كمك مالي WHO است كه مطابق اين سازمان 57.8 ميليون دلار تاكنون امسال ارائه كرده است. چین بزرگترین اهدا کننده دیگر است که در مدت مشابه 28.7 میلیون دلار اهدا کرده است.

سازمان بهداشت جهانی با انتقاد از اینكه پای خود را به سمت بحران بهداشت جهانی می كشاند ، مواجه شده است. در ماه فوریه ، مدیر آن ، دکتر تدروس ادانانوم قبرسیوس گفت ، نیازی به معرفی ممنوعیت سفر نیست ، در حالی که شیوع ویروس در خارج از سرزمین اصلی چین را توصیف می کند. “حداقل و کند”

از آن زمان ، با این حال اوضاع به طرز چشمگیری تغییر کرده است ، و آژانس نقش فعال تری را برای مهار گسترش کووید 19 به عهده گرفت.

WHO آزمایش های بالینی را برای ایجاد واکسن در مقابل کرونا ویروس پشت سر گذاشته است ، با اظهار این مطلب که Tedros در اوایل این هفته گفت که بیش از 70 کشور برای محکم کردن تحقیقات در مورد درمان ، به محاکمه این سازمان پیوسته اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  روندها و اهداف پنج کشور بزرگترین هزینه مخارج دفاعی در جهان - RT World News

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *