ترامپ می گوید ایالات متحده از آلمان محافظت نمی کند زیرا “در روسیه 1 میلیارد تومن به انرژی پرداخت می کند” پس از اعلام پنتاگون خروج نیروها

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ از تصمیم خود برای بیرون كشیدن تقریبا 12000 سرباز از آلمان با استناد به واردات گاز خود از روسیه دفاع كرد. واشنگتن اخیراً تلاش های خود را برای جلوگیری از تحویل ها افزایش داده است.

“آلمان سالانه میلیارد ها دلار برای انرژی به روسیه می پردازد ، و ما قرار است آلمان را از روسیه محافظت کنیم. این در مورد چیست؟ “ اندکی پس از آنکه مارک اسپر ، وزیر دفاع اعلام کرد ، ایالات متحده 11900 سرباز آمریکایی را از آلمان بیرون می کشد ، در حالی که مخالفت با برنامه اولیه برای خارج کردن حدود 9،500 پرسنل است.

ترامپ همچنین به ردیف طولانی مدت درمورد کمک های ناتو اشاره کرده و آلمان را به عدم توجیه سهم نسبتاً خود از هزینه های اتحاد نظامی متهم کرده است.

“همچنین ، آلمان در پرداخت 2٪ هزینه خود به ناتو بسیار بزهکار است. بنابراین ما برخی از سربازان را از آلمان خارج می کنیم! “ ترامپ با اشاره به حداقل هزینه اتحاد برای کشورهای عضو افزود.

Esper در بیانیه روز چهارشنبه ، اعلام کرد که حدود 6،400 سرباز آمریکایی از آلمان به خاک خانگی باز می گردند ، در حالی که 5.600 نفر دیگر به سایر کشور های اروپایی ، یعنی ایتالیا و بلژیک اعزام می شوند. در حالی که این یک گروه احتمالی 24000 نفری ایالات متحده در آلمان باقی مانده است ، مخالفان عقب نشینی از این پیشنهاد پیروز شده اند ، انفجار ترامپ برای “شکستن یک اتحاد 75 ساله بدون هیچ دلیل.”
همچنین در rt.com
مشاور انرژی می گوید خط لوله Nord Stream 2 به طور قابل توجهی قیمت گاز را در اروپا کاهش می دهداین طرح به خوبی با کشور میزبان همخوانی نداشت ، و برلین با بیان اینکه خروج از برجام می تواند ضربه ای به نقش ناتو در اروپا وارد كند. برخلاف ادعای ترامپ مبنی بر خروج برنامه ریزی شده “قوی کردن” اتحاد ، آن را تقویت می کند “بازدارندگی از روسیه” ، سیاستمداران آلمانی آن را اقدامی می دانند كه تنها گوه را عمیق تر بین برلین و واشنگتن هدایت می كند.

اخبار مرتبط  پاپ فرانسیس از تبدیل هوگی سوفیا به مسجد ابراز تأسف کرد - RT World News

“متأسفانه ، این بار روابط آلمان و آمریكا را تحت فشار قرار می دهد.” گفت ماركوس سودر ، نخست وزیر باواریا و رهبر احزابی كه با اتحاد مرکل – اتحادیه اجتماعی مسیحی – بسته بودند.

ایالات متحده و آلمان به دلیل تلاش واشنگتن برای متلاشی کردن برلین در کنار گذاشتن طرح خط لوله Nord Stream 2 ، به طور فزاینده ای اختلاف نظر دارند. سال گذشته پس از تهدید آمریكا ، کشتی های شركت كننده در این پروژه با تحریم های گازگرفتگی ، ساخت مسیر انرژی متوقف شد. در اوایل ماه جاری ، ایالات متحده اقدامات فشار خود را آغاز کرد و گفت که در آینده مجازات هایی را برای هر کسی که سرمایه گذاری یا کار بر روی ساخت و ساز یا تعمیر خط لوله را انجام دهد تحمیل می کند.

آلمان تاکنون مخالف تلاش های آمریكا برای زورگویی در این پروژه بوده است و واشنگتن را به تجاوز به حق حاكم برلین در انتخاب منبع ترجیحی انرژی خود متهم كرده است.
همچنین در rt.com
رئیس پنتاگون – هزاران سرباز آمریکایی حرکت خود را از آلمان طی چند هفته آغاز می کنندتجزیه و تحلیل اخیر توسط شرکت مشاوره انرژی Wood Wood Mackenzie نشان داد که مصرف کنندگان اروپایی پس از شروع پمپاژ سوخت آبی ، هرچند مسافت 1200 کیلومتری زیر آب ، قیمت گاز را تا 25 درصد کاهش می دهند. با این حال این شرکت گفته است که تکمیل خط لوله روسیه هزینه ای را برای تامین کنندگان گاز طبیعی مایع (LNG) خود در آمریکا ایجاد می کند. “درآمد از دست رفته برای تولیدکنندگان گاز بالادست ایالات متحده می تواند قابل توجه باشد.”

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *