ترامپ می گوید ایالات متحده تحقیقاتی بسیار دقیق در مورد Covid-19 انجام داده و از رد “منابع” روایت آزمایشگاه چینی خودداری می کند – RT World News

رئیس جمهور آمریكا ، دونالد ترامپ اظهار داشت كه تحقیقات در منشاء بیماری همه گیر Covid-19 منتفی نیست كه ممكن است در یك آزمایشگاه در چین آغاز شده باشد و شعله های نظریه توطئه ای را كه به طور فزاینده ای جریان دارد ، پرتاب كند.

از وی خواسته شده تا درمورد گزارشهایی كه دولت آمریكا داشت ، اظهار نظر كند “اعتماد به نفس بالا” شیوع Covid-19 “منتشر شد” رئیس جمهور از یک آزمایشگاه ویروس شناسی در شهر ووهان در جلسه توجیهی روز چهارشنبه در کاخ سفید ، رئیس جمهور تا حدودی محکم ماند ، اما گفت فقط کافی است که به ادعای روزافزون محبوبیت بدهد.

“خوب ، من نمی خواهم این را بگویم … اما من به شما می گویم ، بیشتر و بیشتر ما داستان را می شنویم ، و خواهیم دید ،” او گفت.

ما در حال بررسی بسیار دقیق این وضعیت وحشتناک هستیم.

روز سه شنبه گزارش واشنگتن پست نوشت كه مقامات آمریكایی در سال 2018 از آزمایشگاه – انستیتوی ویروس شناسی ووهان – بازدید كرده بودند و بعداً درباره پروتكلهای ایمنی ملایم هشدار دادند ، كه پست می گوید هم اكنون “بحث در داخل دولت ایالات متحده در مورد اینکه آیا این یا آزمایشگاه ووهان منبع ویروس بوده است دامن زده است.” در این گزارش اذعان شده است که هر “اثبات قطعی” برای این ایده هنوز پدیدار نشده است.
همچنین در rt.com
پنتاگون نگاه تئوری “سخت” به نظر می رسید Covid-19 از آزمایشگاه چینی گرفته شده است ، اما شواهد “بی نتیجه” هنوز نشان دهنده منشاء طبیعی استترامپ در ادامه جلسه خبری خود ، از توضیح اینکه آیا وی از رئیس جمهور چین از شی جینپینگ در مورد مسائل امنیتی ادعا شده در آزمایشگاه در ووهان سؤال کرده است ، خودداری کرد و گفت فقط “من نمی خواهم درباره آنچه با او درمورد آزمایشگاه صحبت کردم بحث کنم. من فقط نمی خواهم در مورد آن بحث کنم ، اکنون نامناسب است. “

یک روز پس از گزارش پست ، فاکس نیوز داستانی را منتشر کرد که از تیتر آن منتشر شد “منابع معتقدند” پاتوژن کشنده در آزمایشگاه ووهان سرچشمه گرفت “به عنوان بخشی از تلاش های چین برای رقابت” با ایالات متحده اما مقامات آمریکایی تصور می کردند “افزایش اعتماد به نفس” درباره این نظریه فقط توسط مصاحبه شوندگان نامشخص تأیید شده است ، در حالی که تعدادی از منابع نامبرده نسبت به این موضوع اطمینان کمتری دارند.

اخبار مرتبط  فرودگاه اصلی به محض تلاش برای جستجوی ارتش تعطیل شد - RT World News

وی گفت: “من فقط در این مرحله می گویم ، غیرقابل نتیجه است ، اگرچه به نظر می رسد وزن شواهد نشان می دهد [the virus is] طبیعی است ، اما ما به طور مشخص نمی دانیم “ گفت: ژنرال مارک مایلی ، رئیس ستاد مشترک.

در همین حال ، به نقل از وزیر دفاع ، مارك Esper “اکثر مردم معتقدند که این کار به طور طبیعی آغاز شد – اگر بخواهید ارگانیک بود.”
همچنین در rt.com
“اکنون زمان آن زمان نیست!” رئیس سازمان ملل گفت كه WHO در جنگ جهانی “كوید 19” “بحرانی” است زیرا ایالات متحده بودجه خود را برای تحقیق در مورد “روابط چین” كاهش می دهد.وقتی کاخ سفید حمله ی بلاغی به پکن انجام می دهد ، کاخ سفید برجسته می شود و دولت چین را به طور فزاینده ای سرزنش می کند “سرپوش گذاشتن” شیوع این بیماری ، که توسط بیشتر حسابها در یک بازار حیات وحش در ووهان آغاز شده است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز درگیر شد و واشنگتن بودجه این آژانس را کاهش داد و ادعا کرد که تلاش چین برای پنهان کردن اطلاعات در مورد ویروس در مراحل اولیه این بیماری کاهش یافته است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *