ترامپ می گوید دیدار سوم با کیم جونگ اون احتمالاً مفید است ، اما پیونگ یانگ کمتر مشتاق است – RT World News

دونالد ترامپ ، که ادعا می کند با رهبر کره شمالی ، کیم جونگ اون ، رابطه ای شخصی برقرار کرده است ، ایده برگزاری یک نشست رو در رو دیگر را جلب کرده است. با این حال پیونگ یانگ گفت گفتگو با ایالات متحده در دستور کار نیست.

“من می فهمم که آنها می خواهند ملاقات کنند ، و ما مطمئناً این کار را می کردیم.” رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ به گرتا وان سوسترن تلویزیون گرین گفت. وی در ادامه گفت که اگر فکر کند این جلسه برگزار می شود جلسه برگزار می کند “مفید”

ترامپ در پاسخ به این سؤال که آیا وی معتقد است واقعاً مفید خواهد بود ، از سؤستن پرسید “شاید” می گوید ، روابط شخصی وی با همتای کره شمالی تغییر می کند.

من با او رابطه خیلی خوبی دارم ، [so it] احتمالاً چنین خواهد بود [helpful].

در روزهای اخیر گمانه زنی ها افزایش یافته است که ممکن است ترامپ قبل از پایان سال با کیم دیدار کند.

با وجود ادعای ترامپ مبنی بر اینکه کره شمالی ها می خواهند دوباره با یکدیگر ملاقات کنند ، با این حال ، به نظر می رسد که مقامات پیونگ یانگ پیام های مختلفی را ارسال می کنند ، به نظر می رسد که دقیقاً یک روز غیرقابل تصور از سرگیری مذاکرات فقط یک روز قبل است.

وی گفت: “بار دیگر با صراحت صحبت کردن ، ما قصد نداریم با هم روبرو بشویم [the] ایالات متحده ، “ به گفته شبکه دولتی KCNA ، کوون جونگ اسون ، رئیس وزارت امور خارجه وزارت امور خارجه است.
همچنین در rt.com
کره شمالی می گوید دیگر نیازی به مذاکره با آمریکا نیست زیرا آنها چیزی بیش از “ترفند کم عمق” نیستند تا ترامپ را خوب جلوه دهداین دیپلمات همچنین روابط بین کره را پیش بینی کرد “ملزم به ورشکستگی بیشتر می شوند زیرا فقط درباره مزخرف صحبت می کنند ، غافل از زمان.” امتناع قاطع چند هفته پس از پیونگ یانگ آنچه را که آنرا “” خوانده بود ، برچیده شد.بلا استفاده” دفتر ارتباط شمال و جنوب در شهر مرزی کائسونگ و عهد کرد که کلیه کانال های ارتباطی را با همسایه سرمایه داری خود قطع کند.

اخبار مرتبط  BIG PHARMA پولهای عمومی را به دور از تحقیقات همه گیر و از بین بردن پروژه های سودآوری برای سالها دور کرد - ناظر - RT World News

ترامپ و کیم وقتی دو بار برای اولین بار در سنگاپور ملاقات کردند تقریباً دو سال پیش امیدهای بزرگی را برای همگرایی عمده روابط و کره شمالی ایجاد کردند. دومین دیدار آنها در ویتنام در سال 2019 ، بیشتر انتظارات از روابط بهبود یافته را برانگیخت.

با این وجود ناگهان به پایان رسید ، با این که دو رهبر از نشست دقیق تماشا کردند و قبل از فرا رسیدن زمان امضای بیانیه متقابل ، جلسه را ترک کردند. در گزارش ها آمده است كه آمریكا قبل از گفتگو درباره هرگونه احتمال برداشته شدن تحریم های اقتصادی گسترده ، کره شمالی را تحت فشار قرار داده است تا تسلیحات هسته ای خود را تسلیم كند – این موضع گیری كه پیونگ یانگ به عنوان یك تقدم برای امنیت خود می دانست.

روابط بین واشنگتن و پیونگ یانگ اندکی پس از آغاز مجدد موشک های شمال ، از هم پاشید و همزمان آمریکا را به دلیل متوقف کردن مذاکرات و بازی نکردن عادلانه مقصر دانست.
همچنین در rt.com
چقدر ما واقعاً در مورد کیم یو جونگ ، خواهر صریح کیم جونگ اون که اکنون شماره 2 کره شمالی است ، می دانیم؟رئیس جمهور کره جنوبی ، Moon Jae-in ، یکی از هوادارترین طرفداران روابط ایالات متحده برای برقراری روابط با شمال ، هفته گذشته گفت که می تواند اجلاس دیگری را قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر تسهیل کند.

استفان بیگون ، فرستاده ارشد رئیس جمهور ایالات متحده در کره شمالی ، روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت كه هر یك از همتایان پیونگ یانگ فرستاده می شود تا راه را برای چنین گفتگوهایی هموار كند “ما را در همان لحظه آماده خواهیم کرد” – اما وی گفت كه جلسات قبل از ماه نوامبر بعلت محدودیت های Covid-19 بعید است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *