ترامپ گزارش “جعلی” مبنی بر پرداخت نذورات مسکو به طالبان به دلیل کشته شدن سربازان آمریکایی را رد کرد – RT World News

دونالد ترامپ گفته است که وی در مورد گزارش رسانه ها با ولادیمیر پوتین بحث نکرده است و ادعا می کند روسیه به طالبان در افغانستان برای کشتن سربازان آمریکایی پرداخت کرده است. وی تکرار کرد که این به اصطلاح “هوش” حتی به میز کارش نمی رسید.

در طی مصاحبه طولانی خود با عنوان “Axios on HBO” ، ترامپ به داستان ماهانه ای که برای اولین بار در نیویورک تایمز منتشر شد ، پرداخته شد.

آخرین تماس تلفنی وی با پوتین ، در 23 ژوئیه بود “چیز های دیگر،” رئیس جمهور ایالات متحده به یاد آورد. “و صادقانه بگویم ، این مسئله ای است که بسیاری از مردم گفتند جعلی است.”

از جمله کسانی که این ادعا را مبنی بر اینکه روسیه مبلغ زیادی به جنگجویان طالبان پرداخت می کند ، مارک اسپر ، وزیر دفاع ایالات متحده ، گفته است که “همه سازمان های اطلاعاتی دفاعی نتوانستند گزارش آن را تأیید کنند.” و رئیس ستاد مشترک ستاد مشترک ، مارک مایلی.

حتی خود نیویورک تایمز بعداً اعتراف کرد که مقاله بمب آن مبتنی بر اصل نیست “شواهد صریح”

با وجود همه اینها ، مصاحبه کننده جاناتان سوان همچنان به این گزارش اشاره می کند “هوش” اما ترامپ گفت که این داده ها حتی به طور رسمی به او گزارش نشده اند. “هرگز به میز من نرسید. زیرا … آنها فکر نمی کردند که این واقعی باشد. “

همین مسئله برای فرضیه هایی نیز پیش می رود که مسکو برای جنگیدن با سربازان آمریکایی که اکنون 19 سال در افغانستان بوده اند ، پول و سلاح به شبه نظامیان طالبان فراهم می کند. “من آن را شنیده ام ، اما … دوباره ، هرگز به میز من نرسیده است ، “ رئیس جمهور اشاره کرد.
همچنین در rt.com
“یک کار شگفت انگیز دیگر”: ترامپ با انتقاد از NYT داستان “ساخته شده” راجع به فضل های ادعا شده روس در افغانستان“سلام ، روسیه نمی خواهد هیچ ارتباطی با افغانستان داشته باشد ،” رهبر ایالات متحده به بینندگان اطمینان داد. “روسیه قبلاً چیزی به نام اتحاد جماهیر شوروی بود. به دلیل افغانستان ورشکست شدند. آنها روسیه شدند. “

اعتقاد بر این است که مبارزات نظامی که اتحاد جماهیر شوروی در سالهای 1979 تا 1989 در افغانستان انجام داده است ، یکی از دلایل فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی است. ترامپ همچنین یادآوری کرد که ایالات متحده بود که طالبان را در طی آن درگیری تسلیحاتی کرد.

اخبار مرتبط  حتی آلمانی ها به دلیل کلاهبرداری در مورد چندین میلیون کلاهبرداری از آن استفاده می کنند.

“جالب است هیچ کس چین را بالا نمی برد. آنها همیشه روسیه ، روسیه ، روسیه را پرورش می دهند ، “ وی گفت ، این نشان می دهد که وی بیشتر از مسکو به بحث در مورد پکن گفت.

حضور طولانی ایالات متحده در افغانستان نیز از جمله مباحث این مصاحبه بود که ترامپ قول می داد تا حد قابل توجهی این قاره را کاهش دهد ، که اکنون 8،500 نفر است.

“ما در مدت زمان بسیار کوتاهی به 8000 کاهش خواهیم یافت. سپس ما به 4000 نفر کاهش خواهیم یافت. ما در حال مذاکره هستیم. “ او اضافه کرد.

با این حال ، او از نامگذاری تاریخ دقیق انصراف خودداری كرد ، و فقط گفت كه این “خیلی زود” اتفاق می افتد.
همچنین در rt.com
“تلاش برای فریب دادن توافق نامه صلح”: سخنگوی طالبان می گوید: داستان فضل های روسیه خبر جعلی استپایان دادن به مشارکت ایالات متحده در درگیری های خارج از کشور ، از جمله افغانستان ، یکی از وعده های اصلی کمپین ترامپ در جریان انتخابات سال 2016 بود. اما تحقق آن با مخالفت شدیدی از طرف مشاوران امنیتی رئیس جمهور و پنتاگون روبرو شد ، كه اصرار داشتند كه خروج ناگهانی ، افغانستان از قبل آشفته را به هرج و مرج كامل فرو خواهد برد. بنابراین ، مشروط ایالات متحده فقط رشد کرد و به بیش از 12000 رسید.

با این حال ، ماه گذشته حدود 4000 سرباز مطابق توافقنامه صلح در ماه فوریه که دولت ترامپ با طالبان امضا کرده بود از کشور بیرون کشیده شدند. این توافق نامه خواستار خروج کامل ایالات متحده از این کشور تا بهار آینده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *