ترکیه با انتقاد از “مداخله گر” بایدن مبنی بر گفتن ایالات متحده باید “مخالفت” با “شکست” اردوغان را در مصاحبه با حضور دوباره جلب کرد

ویدئویی که نشان می دهد جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ، استدلال می کند که ایالات متحده باید در پشت مخالفان ترکیه تجمع کند ، واکنش گسترده ای در آنکارا به همراه داشت ، که این اظهارات را به عنوان دخالت در امور داخلی خود محکوم کرد.

این کلیپ که در ماه دسامبر برای قسمت ژانویه سریال مستند «هفته نامه نیویورک تایمز» فیلمبرداری شده بود ، از پنجشنبه و پس از آن شروع به ایجاد موج در رسانه های اجتماعی کرد. برداشت توسط روزنامه نگار کرد ، عارف زرووان.

در این ویدئو بایدن می گوید كه ایالات متحده ، احتمالاً تحت ریاست جمهوری او باید “روشن کن” که “ما از رهبری مخالفان پشتیبانی می کنیم.”

من هنوز این نظر را دارم که اگر بخواهیم درگیر شویم [with the opposition] مستقیماً مانند من با آنها کار می کردم ، که می توانیم از عناصر رهبری ترکیه که هنوز هم وجود دارند ، پشتیبانی کنیم و از آنها بیشتر بگیریم و آنها را ترجیح دهیم تا بتوانند اردوغان را به دست بگیرند و شکست دهند

بایدن افزود که او نمی خواهد اردوغان را در کودتای سرنگون کند ، بلکه از طریق این کشور برکنار شده است “روند انتخابات”

بایدن ضمن ابراز نارضایتی از دولت اردوغان ، به طور خاص از امتناع آنکارا از فشار وارد کردن به واشنگتن یاد کرد و توافق برای خرید سامانه های دفاع هوایی ساخت اس-400 ساخت روسیه را ذکر کرد. ارتش ترکیه سال گذشته نخستین محموله S-400 خود را دریافت کرد و در ماه ژوئن تأیید کرد “در اصل به توافق رسیدند” با مسکو در دومین تحویل.
همچنین در rt.com
“ما آن را خریداری کردیم تا از آن استفاده کنیم ، توقف کامل”: رئیس جمهور دفاعی می گوید ترکیه در انتظار بیشتر S-400s است زیرا اولین سیستم جدید خود را فعال می کند.اگرچه واشینگتن با تعلیق ترکیه از لیست مشارکت کنندگان در برنامه F-35 تلافی کرد و تحریم ها را تهدید کرد ، اما بایدن گفت که این کافی نیست.

او مجبور است هزینه ای بپردازد. او مجبور است مبلغی را بپردازد که آیا ما قصد داریم به فروش سلاح های خاص برای او ادامه دهیم یا خیر.

“در حقیقت ، اگر او دارای سیستم دفاع هوایی باشد که آنها F-15 را از طریق آن پرواز می کنند تا ببیند چگونه می تواند بفهمد چگونه می تواند این کار را انجام دهد ،” او اضافه کرد.

این ویدئو ، که بخشی از مصاحبه گسترده NYT با بایدن است و نسخه آن در ژانویه منتشر شد ، باعث شده است که در بخش ترکی زبان Twittersphere ترک زبان ترکی صحبت شود و نام Biden را ارسال کند.

در حالی که این اظهارات در حالی مطرح شد که بایدن هنوز نامزد احتمالی دموکرات نشده بود ، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه هیچ سخنی را بیان نکرد و وارد وی پی وی سابق شد ، زیرا وی اظهار امیدواری کرد که توسط واشنگتن محکوم شود. “اظهارات غیر قطعی نامزد انتخابات ریاست جمهوری” و متحد ناتو

“اظهارات كاندیدای ریاست جمهوری آمریكا جو بایدن (ساخته شده در ماه دسامبر ، اما امروز توسط رسانه ها گزارش شده است) بازتاب بازی هایی است كه در مورد ترکیه و نگرش مداخله گرانه آنها انجام می شود.” Fahrettin Altun توییت کرد.

در حالی که ترامپ هنوز درباره این بحث و گفتگو اظهارنظر نکرده است ، مفسران در توییتر هیچ وقت را برای انتصاب Biden به عنوان وظیفه تلف نکردند.

وی گفت: “او اگر رئیس جمهور قصد صریحى را برای ناخوشایند كردن اردوغان ابراز كند. این عاقلانه است ، سیاستی که برای ایجاد بی ثباتی و درگیری تعیین شده است. ” مایکل دوران ، عضو ارشد در موسسه هادسون ، توییت کرد.

دیگران خاطرنشان كردند كه آنچه بایدن پیشنهاد كرد در ترکیه انجام دهد نمونه بارز مداخله در انتخابات است و دموكرات ها را نفاق می خواند.

“شما نمی توانید از” دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده “شکایت کنید و قول به انجام همان کار در یک کشور متحد ناتو ،” اوموت Acar ، سرکنسول سابق ترکیه در شیکاگو ، گفت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

اخبار مرتبط  اعتراض رستوران های پاریسی به محدودیت های بیشتر Covid (VIDEOS) - اخبار جهانی RT

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *