ترکیه بزرگترین ذخایر گاز طبیعی خود را کشف کرده و قول می دهد در آینده منابع بیشتری را پیدا کند – RT World News

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه گفته است كه یك میدان غول پیکر تازه کشف شده گاز طبیعی به این كشور كمك می كند تا یك صادرکننده انرژی خالص شود ، اما ماموریت های اکتشافی این کشور منجر به تنش با اتحادیه اروپا شده است.

آنکارا ساخته است “بزرگترین گاز طبیعی موجود در تاریخ خود در دریای سیاه” اردوغان اعلام كرد. وی اظهار داشت که ترکیه این گاز را برای استفاده در سال 2023 قرار می دهد و به صادرکننده خالص انرژی تبدیل می شود.

حدود 320 میلیارد متر مکعب گاز در منطقه تونا 1 گزارش شده است که از دهانه رود دانوب در نزدیکی مرزهای دریایی بلغارستان و رومانی دروغ است. عملیات حفاری در منطقه از اواسط ژوئن آغاز شد.

اردوغان گفت که میدان گازی که اخیراً پیدا شده است “فقط یک تکه از یک منبع بزرگتر ،” و موارد بیشتری کشف می شود “آینده ی نزدیک.” رهبر ترکیه قبلاً اظهار داشت كه این كشف منجر به “دوره جدید “ برای ملت

اخبار مرتبط  شمار کشته شدگان انفجار بیروت به 100 نفر افزایش یافت ، تعداد قربانیان بیشتر در زیر آوار مانده اند - رئیس صلیب سرخ لبنان - RT World News
همچنین در rt.com
“هیچ قدرت و تهدید استعماری” نمی تواند مانع عملیات ترکیه در E. مدیترانه شود – اردوغانترکیه در سالهای اخیر اکتشاف منابع در دریای سیاه و دریای مدیترانه را افزایش داده است. ماموریت های پیمایش و حفاری این کشور منجر به اعتراض قبرس و یونان و همچنین سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه شد که رهبر آن امانوئل مکرون هشدار داد تا آنکارا را علیه “یک طرفه” اقدامات در دریای مدیترانه در اوایل این ماه.

ترکیه با ارسال کشتی های جنگی به اسکورت کشتی های بررسی شده خود پاسخ داده و قول داده است در صورت حمله کشتی هایش تلافی کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *