ترکیه به دلیل عدم رعایت قانون جدید حذف محتوا – شرکت های رسانه های اجتماعی 1.18 میلیون دلار جریمه می کند – RT World News

به گفته معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت های کشور ، مقامات ترکیه به دلیل عدم رعایت قانون جدید در زمینه رسانه های اجتماعی ، فیس بوک ، تیک توک ، توییتر و یوتیوب 10 میلیون لیره (1.18 میلیون دلار) جریمه کرده اند.

وزیر عمر فاتح سایان ، وزیر امور نظارت بر اجرای قانون ، گفت: شرکت های فناوری پس از عدم حذف محتوا و تعیین یک نماینده محلی برای رسیدگی به هر گونه نگرانی دولت کشور در مورد مواد نصب شده در سیستم عامل خود ، به دلیل عدم رعایت آنها مجازات شدند. روز چهارشنبه

“شرکتهای خارجی فعال در ترکیه که روزانه به بیش از یک میلیون نفر می رسند در مورد برخی از قوانین لازم برای رعایت آنها گفته شده است.” سایان در موضوعی در توییتر ارسال کرد.

“ارائه دهندگان شبکه های اجتماعی ، به ویژه فیس بوک ، اینستاگرام ، توییتر ، پریسکوپ ، یوتیوب و تیکتوک ، که پس از انقضای مهلت قانونی اعلامیه نماینده ای نکرده اند ، هر کدام 10 میلیون لیره جریمه شدند.”

اگر شرکت ها از پیروی از قانونی که شرکت های فنی را ملزم به رعایت دستورات دادگاه برای حذف مطالب گزارش شده توسط افراد یا دولت به عنوان توهین آمیز ظرف 48 ساعت پس از شکایت می کنند ، خودداری کنند ، ترکیه قدرت اجرای یک روند مجازات تشدید شده را دارد.

اخبار مرتبط  پاپ فرانسیس شامل اولین آمریکایی سیاه پوست ، منتقد برجسته ترامپ ، در میان 13 کاردینال جدید است - RT World News

جریمه اولین عواقب است و به دنبال آن ممنوعیت تبلیغات ، کاهش 50 درصدی پهنای باند و سپس 90 درصد کاهش پهنای باند است که استفاده از سایت را تقریباً غیرممکن می کند. دولت ترکیه اقدامات جدید را به عنوان بخشی از درخواست رئیس جمهور رجب طیب اردوغان برای درخواست انجام داد “تمیز کردن” سایت های شبکه های اجتماعی.

مخالفان این قانون ، که از ماه گذشته به اجرا درآمد ، ترس از این دارند که برای سرکوب آزادی بیان و سکوت منتقدان دولتی که از رسانه های اجتماعی برای رساندن صدای خود استفاده کرده اند ، استفاده شود ، به ویژه با افزایش کنترل آنکارا بر رسانه های خبری ترکیه در سالهای اخیر.

شرکت های فناوری متضرر هنوز درمورد مجازات اظهارنظر نکرده اند و یا در مورد پرداخت جریمه و شروع به انطباق با قانون فاش نکرده اند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *