ترکیه خواهان روابط بهتر با اسرائیل است ، اما “با افراد در سطح بالا” مشکل دارد – اردوغان – اخبار جهانی RT

رجب طیب ، رئیس جمهور ترکیه گفت ، آنکارا در تلاش است تا روابط بهتری با تل آویو داشته باشد ، در حالی که همچنین از رهبری عالی اسرائیل انتقاد می کند و “اقدامات بی رحمانه” آن در قبال فلسطینیان را محکوم می کند.

‘ما دوست داریم روابط خود را به نقطه بهتری برسانیم.” اردوغان گفت ، اما باز هم سیاست های اسرائیل در قبال فلسطین را مورد انتقاد قرار داد.

“سیاست فلسطین خط قرمز ما است. برای ما غیرممکن است که سیاست های فلسطین اسرائیل را بپذیریم. اقدامات بی رحمانه آنها در آنجا غیرقابل قبول است “ اردوغان گفت. آنکارا با اشغال کرانه باختری اسرائیل و برنامه های الحاق و سیاست استقرار غیرقانونی و همچنین ادعاهای نقض حقوق بشر در سرزمین های فلسطین مخالفت کرده است.

“مشکل اصلی در حال حاضر مربوط به افراد در راس است. اگر هیچ مشکلی در سطح بالا وجود نداشت ، روابط ما می توانست بسیار متفاوت باشد، “اردوغان روز جمعه به خبرنگاران گفت.

اخبار مرتبط  بالاترین ارگان تحقیقاتی Covid-19 آلمان یک شب در یک حمله احتمالی با انگیزه سیاسی بمباران کرد - پلیس - اخبار جهانی RT

در حالی که ترکیه و اسرائیل از روابط اقتصادی قوی برخوردار هستند ، روابط سیاسی آنها طی چند سال گذشته به تدریج بدتر شده است. دو کشور حتی تصمیم به اخراج سفرای یکدیگر در سال 2018 گرفتند. رد ترکیه از حمایت های ایالات متحده “معامله قرن” طرح صلح برای فلسطین و انتقاد شدید آن از عادی سازی روابط اخیر بین اسرائیل و برخی از کشورهای عربی روابط را بیشتر متزلزل کرده است.
همچنین در rt.com
ترکیه امیدوار است که سال آینده – رئیس جمهور اردوغان ، صفحه جدیدی را با ایالات متحده و اتحادیه اروپا “برگرداند”علیرغم روابط تراز سطح بالا ، دو کشور همچنان به همکاری در زمینه های دیگر ادامه می دهند. “روابط ما با اسرائیل در سطح اطلاعات قطع نشده است – آنها ادامه دارند” اردوغان گفت.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *