ترکیه در جستجوی نفت و گاز در مدیترانه ادامه خواهد داد ، تلاش برای خنثی کردن آن “رویاهای لوله” است – رئیس دفاع – RT World News

ترکیه در اقدامی مطمئن برای تشدید وسعت سرزمینی خود با یونان ، یک مأموریت تحقیقاتی را در آبهای مدیترانه شرق مدیترانه طولانی کرد ، با آنکارا گفت که از تمرینات نظامی آتن در منطقه نترسد.

دولت ترکیه دستور داده است كه شناور “Oruc Reis” ادامه یابد و حفاری های تجربی و كارهای لرزه ای را در مدیترانه شرقی ادامه دهد ، جایی كه اخیراً رسوبات گازی و نفتی كشف شده است. مأموریت تحقیقاتی که ابتدا قرار بود روز پنجشنبه به پایان برسد ، تا روز اول سپتامبر تا چند روز دیگر تمدید شد.

در یک پیچش جداگانه ، نیروی دریایی ترکیه مشاوره دریایی را به نام Navtex صادر کرد و هشدار داد که کشتی های یک تمرین زنده را که در نزدیکی ایسکندرون ، شمال شرقی قبرس برگزار می شود ، هشدار می دهند.

به ویژه ، یونان دریل های رقیب را از سواحل جنوبی این جزیره آغاز کرده است که شبه نظامیان فرانسوی و ایتالیایی در آن شرکت دارند.

اخبار مرتبط  مسافران زخمی شده پس از وزوز شدن هواپیمای جنگنده اسرائیلی از هواپیمای ایرانی روی سوریه (VIDEOS) - RT World News

وزیر دفاع ، هولوسی آکار ، در پاسخ به پیام آشکار ژئوپلیتیکی ، پاسخ داد که چنین خواهد بود “یک رویای لوله” برای باور کردن “می توان عملیات نظامی نیروهای مسلح ترکیه را با تمرین و فعالیتهای مشابه خنثی کرد.”
همچنین در rt.com
یونان قول داده تا آبهای سرزمینی را تا 12 مایل گسترش دهد. ترکیه زمانی گفت که این امر زمینه ساز جنگ استرئیس جمهور رجب طیب اردوغان روز چهارشنبه بیانیه مشابهی صادر کرد و گفت که آنکارا در مورد این مسئله سازش نخواهد کرد “آنچه حق دارد” در دریای مدیترانه ، سیاه و اژه.

هم یونان و هم ترکیه ادعاهای همپوشانی در مورد قسمتهایی از آبهای مدیترانه شرقی در اطراف جزایر کرت و قبرس دارند. هر دو طرف در حالی که در جنگ اخیر سخنان خود به پیش می روند ، آمادگی گفتگوهای دیپلماتیک را نشان داده اند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *