ترکیه در حالی که اردوغان به ترامپ آنکارا می گوید مقصر عدم ثبات منطقه ای نیست ، مته های آتش زنده را در مدیترانه شرقی اعلام کرد – RT World News

ترکیه می گوید در میان درگیری های سرسام آور با یونان ، دریل های دریایی را در نزدیکی شمال قبرس برگزار خواهد کرد. این اعلامیه در حالی صورت گرفت که رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در تماس با همتای آمریکایی خود از موقعیت آنکارا دفاع کرد.

طبق توصیه ای که روز پنجشنبه توسط نیروی دریایی ترکیه انجام شد ، تمرینات آتش سوزی زنده در تاریخ 1-2 سپتامبر انجام می شود. مانورهای دریایی در سواحل ایسکندرون ، شمال شرقی قبرس رخ خواهد داد.

این اعلامیه همزمان با یک گفتگوی تلفنی بین اردوغان و رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ انجام شد که طی آن ، این زوج در مورد تحولات منطقه صحبت کردند. طبق بیانیه منتشر شده توسط آنکارا ، اردوغان به ترامپ گفت که “این ترکیه نیست که بی ثباتی در شرق مدیترانه ایجاد کرده است ،” و افزود که ملت او “طرفدار گفتگو و تنش زدایی است.”

اختلاف نظر با یونان در مورد کنترل آبهای مدیترانه شرقی پس از آن که ترکیه یک کشتی شناسی لرزه نگاری را به منطقه ارسال کرد ، تشدید شد. آتن این اقدام را غیرقانونی اعلام کرد. هر دو کشور ادعای مالکیت سپرده های گاز در آبهای ساحل کرت و قبرس را دارند.

اخبار مرتبط  مقامات آلمانی خروج نیروهای آمریکایی را "فراخوان بیداری برای اروپایی ها" و فرصتی برای سست کردن روابط می خوانند - RT World News
همچنین در rt.com
“اگر یونان می خواهد هزینه ای بپردازد ، بگذارید آنها بیایند”: اردوغان با تشدید اختلافات در مدیترانه به آتن آتش می زندتنش ها پس از آنكه فرانسه اعلام كرد به قبرس ، یونان و ایتالیا در تمرینات سه روزه دریایی و هوایی در مدیترانه شرقی پیوست ، افزایش یافت.

روز چهارشنبه ، اردوغان قول داد که ترکیه می خواهد “هیچ امتیازی نگذار” و به یونان هشدار داد که “از اشتباهاتی جلوگیری کنید که راه ویرانی خواهد بود.” آتن به نوبه خود با بیان اینکه دهه های متروک را رها کرده است ، روشن کرد که دیگر عقب نشینی نخواهد کرد “منفعل” سیاست خارجی.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *