ترکیه فرانسه را به دلیل ممنوعیت گروه ملی گرایان گرگهای خاکستری و “دو استاندارد” در مورد تروریسم مورد انتقاد قرار می دهد – RT World News

آنکارا با انتقاد از فرانسه در مورد تصمیم خود مبنی بر منع یک گروه ملی گرای ترکیه ، دولت امانوئل مکرون را به “دو برابر استاندارد” در برابر “تحمل سازمان های تروریستی” متهم کرد.

روز چهارشنبه ، شورای وزیران فرانسه پس از فیلمبرداری اعضای آن در میان گروهی که ظاهرا هفته گذشته در جستجوی ارمنی ها در خیابانهای لیون بودند ، انحلال سازمان گرگهای خاکستری راست را تصویب کرد. این اقدام در حالی صورت گرفت که مقامات فرانسه علیه افراط گرایی به دنبال تعدادی از حملات اسلام گرایان تندرو ، سرکوب کردند.
همچنین در rt.com
فرانسه گروه راست گرای “گرگهای خاکستری” ترکیه را به دلیل تحریک “تبعیض و نفرت” ممنوع کردترکیه با بیانیه ای خشمگین ، متحد خود در ناتو را مورد انتقاد قرار داد “نگرش ریاکارانه” به دلیل ادعای حمایت فرانسه از گروه سیاسی حزب کارگران کردستان (پ ک ک) ، که ترکیه آن را یک سازمان تروریستی می داند.

“این نگرش ریاکارانه و تصمیم تحریک آمیز که امروز به بهانه جلوگیری از خشونت اتخاذ شده است یادآور سابقه منفی فرانسه در مبارزه با سازمان های تروریستی است که از فرانسه حمایت و حمایت می کنند”. سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه گفت.

دولت ترکیه گروه مبارزان کرد یگان های حفاظت از مردم (YPG) در سوریه را که با دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) جنگیده اند ، به عنوان گسترش یافته پ.ک.ک می داند.

اخبار مرتبط  تماشای آتش مقدس در میان قفل کوروی ویروس در اورشلیم فرو می رود - RT World News

ماکرون سال گذشته با میزبانی از اعضای سازمان نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت سلطه اعضای YPG و تحت حمایت ایالات متحده قرار دارند ، آنکارا را عصبانی کرد.

در بیانیه روز پنجشنبه آنکارا همچنین ادعا شد که پاریس از سایر گروه های تروریستی تعیین شده توسط ترکیه ، “سازمان تروریستی فتح الله گولن” (FETO) و ارتش مخفی ارمنستان برای آزادی ارمنستان (ASALA) حمایت کرده است.
همچنین در rt.com
اردوغان – مسلمانان در اروپا مانند یهودیان تحت یک “کارزار لینچ” قرار گرفتندبیانیه وزارت خارجه به شدت بیان شده آخرین تبادل نظر داغ بین آنکارا و پاریس در هفته های اخیر است. ماکرون ماه گذشته با دفاع از حق انتشار کاریکاتورهای به تصویر کشیده شده از حضرت محمد (ص) خشم مسلمانان سراسر جهان را برانگیخت.

انتقاد وی از اسلام سیاسی در پی کشته شدن ساموئل پاتی معلم فرانسوی ، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و دیگر رهبران را نیز عصبانی کرد.

در مقابل ، اردوغان رفتار با مسلمانان را با رفتار مقایسه کرده است “یهودیان در اروپا قبل از جنگ جهانی دوم” و همچنین به طرف همتای فرانسوی خود یک انگشت کشید “سلامت روان” بیش از اظهارات وی در مورد اسلام.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *