ترکیه مشاوره دریایی در مورد تمرین های آتش سوزی در مدیترانه شرقی مورد اختلاف تا 11 سپتامبر – RT World News

آنکارا یک مشاوره دریایی Navtex جدید صادر کرد و بیان داشت که تمرینات نظامی را در دو هفته آینده در مدیترانه شرقی برگزار می کند. این اطلاعیه در میان اختلافات ارضی سرزده با همسایه یونان ترکیه انجام می شود.

طبق مشورتی که ناوگان دریایی ارتش در اواخر روز جمعه صادر کرد ، تمرین های آتش سوزی بین 29 اوت و 11 سپتامبر برگزار می شود. منطقه مشخص شده برای این تمرین در جنوب شهر آنامور ، بین ساحل ترکیه و قبرس واقع شده است.

این اطلاعیه به دنبال سایر مشاوره های صادر شده توسط ترکیه در این هفته است. آنکارا پیش از این 1-2 تا یکم سپتامبر از یک تمرین تیراندازی در مدیترانه شرقی خبر داد و مأموریت بررسی کشتی تحقیقاتی Oruc Reis خود را که قرار بود این پنج شنبه پایان یابد ، تمدید کرد.

Oruc Reis ، با پشتیبانی چندین ناو نظامی ، در حال تحقیق در زمینه نفت و گاز در آبهای مورد مناقشه دریای مدیترانه شرقی نزدیک به جزایر یونان بوده و بر تنش میان دو متحد ناتو افزوده است. افزایش فعالیت در منطقه منجر به حوادث متعددی بین دو ملت شده است. آخرین مورد اواخر روز جمعه بود ، زمانی که شش فروند F-16 یونانی به منطقه آسیب دیده از Navtex آنکارا نزدیک شدند و توسط همتایان ترک خود رانده شدند.

اخبار مرتبط  چهارمین نفتکش پر از نفت ایران به سواحل ونزوئلا می رود که فشار آمریکا را خنثی می کند - RT World News
همچنین در rt.com
ترکیه به جستجوی نفت و گاز در مدیترانه ادامه خواهد داد ، تلاش برای دور کردن آن “رویاهای لوله” است – رئیس دفاعهم یونان و هم ترکیه ادعاهای همپوشانی درمورد بخشی از آبهای اطراف جزایر کرت و قبرس دارند. ادعای آنکارا با توافقنامه دریایی خود با دولت لیبی که توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است ، در سال گذشته تقویت شده است. این معامله توسط یونان و همچنین سایر کشورها از جمله فرانسه رد شده است. علیرغم فشارهای بین المللی رو به افزایش ، آنکارا با قول ادامه اکتشاف نفت و گاز در آبهای آشفته حاضر به عقب نشینی نشده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *