ترکیه می گوید اتحادیه اروپا خواستار تحریم های قبرس “قطع شده از واقعیت” است – RT World News

آنکارا پس از سفر اخیر رئیس جمهور اردوغان به دولت جداشده قبرس ترکیه و بازگشایی یک شهر متروکه ، قطعنامه قانونگذاران پارلمان اتحادیه اروپا در مورد تحریم ترکیه بر سر قبرس را محکوم کرد.

“ما قطعنامه غیر الزام آور را در مورد کشور خود و TRNC کاملاً رد می کنیم” هامی آكسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز جمعه در بیانیه ای با اشاره به جمهوری ترکیه قبرس شمالی گفت.

نمایندگان پارلمان اروپا روز پنجشنبه از رهبران اتحادیه اروپا خواستند تا “اقدام کنید و تحریم های سختی را اعمال کنید” علیه ترکیه ، اکتشاف گاز آنکارا در شرق مدیترانه را “غیرقانونی” خواند.

ترکیه این اتهام را رد می کند. آكسوي با انتقاد از قطعنامه پارلمان اروپا گفت ، آنكارا از گفتگو پشتيباني مي كند ، اما تركيه همچنان از حقوق خود و حقوق قبرسي هاي ترکي محافظت خواهد كرد.

این تصمیم … یک بار دیگر نشان می دهد که چقدر PE نسبت به مسئله قبرس جدا و از پیش داوری است.

ریاست جمهوری TRNC نیز این قطعنامه را گفته است “وجود ترکهای قبرس را نادیده گرفت” ، در حالی که “ترکیه را به ناحق متهم کرد”.

در 15 نوامبر ، رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه از دولت جداشده ترک قبرس ، از جمله واروشا ، یک شهر ساحلی که از زمان تقسیم قبرس در سال 1974 در سرزمین هیچ کس رها شده است ، بازدید کرد. دسترسی

اخبار مرتبط  پلیس اوسی با دستگیری زن باردار به دلیل پیام ضد قفل ، "راضی" است. او آن را به عنوان آدم ربایی ترسناک توصیف کرد - اخبار جهانی RT

اردوغان این حرف را زد “یک راه حل دو کشور باید بر اساس برابری حاکمیت مذاکره شود” هر دو قبرس یونانی و ترکی.
همچنین در rt.com
قبرس شمالی برای بازگشایی “شهر ارواح” Varosha ، زیرا دولت نیکوزیا هشدار می دهد که می تواند اتحاد مجدد را از خط خارج کندقطعنامه نمایندگان اروپا پس از پاریس صادر شد ، که در چندین موضوع با آنکارا اختلاف دارد ، از جمله آنچه ترکیه “آزار و اذیت مسلمانان” در فرانسه می نامد ، همچنین در اجلاس اتحادیه اروپا ماه آینده خواستار تحریم آنکارا شد. هنوز هیچ تحریم مفصلی وضع نشده است ، اما وزیر امور خارجه فرانسه ژان ایو لودریان در جلسه استماع پارلمان فرانسه این هفته گفت “ترکیه می داند چه کاری باید انجام دهد.” وزیر هشدار داد: “تقابل یا همکاری ، به خود آنها بستگی دارد.”

آنکارا با یونان و قبرس بر سر اکتشاف هیدروکربن در آبهای مورد مناقشه شرق مدیترانه اختلاف دارد و فرانسه از ادعاهای دو کشور عضو اتحادیه اروپا حمایت می کند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *