ترکیه می گوید پس از تمدید مأموریت اکتشاف نفت و گاز در E. Mediterrana ، با یونان “آماده گفتگو” است – اخبار جهانی RT

آنکارا گفت که آماده گفتگو با آتن است ، که درگیر ماموریت اکتشاف منابع طبیعی ترکیه در آبهای دریای مدیترانه شرقی است که توسط دو متحد ناتو مورد مناقشه قرار گرفته است.

وزیر امور خارجه ترکیه روز سه شنبه در جریان یک کنفرانس خبری گفت که آنکارا همیشه آماده مذاکره بوده و آتن را مسئول عدم گفتگوهای معنی دار بین دو کشور می داند.

“اگر شما در حل مسائل موجود ما از طریق گفتگو آزاد هستید ، ما همیشه باز بوده ایم [to it]، “ چاووش اوغلو اظهار داشت. “متأسفانه ، زیرا به تماس های ما توجهی نشده است … ما اقدامات لازم را در زمینه و میز انجام دادیم.”
همچنین در rt.com
ترکیه تا 11 سپتامبر مشاوره دریایی در مورد تمرین های آتش سوزی در مدیترانه شرقی مشاجره صادر می کندروابط طی دو هفته گذشته و پس از آنکه آنکارا اکتشاف دریایی نفت و گاز را در شرق مدیترانه مورد مناقشه آغاز کرد ، روابط بین دو رقیب قدیمی – و متحدان ناتو – به سرعت رو به وخامت گذاشته است. ادعاهای ترکیه با توافقی که سال گذشته با دولت تحت حمایت سازمان ملل متحد در لیبی انجام داد ، تقویت شده است ، اما توافق نامه دریایی توسط یونان و سایر کشورها رد شده است.

روز دوشنبه ، آنکارا مأموریت کشتی پیمایشی خود Oruc Reis را که در حال حاضر در آبهای مورد اختلاف بین کرت و قبرس است ، طولانی کرد.

تمدید مأموریت باعث واکنش عصبانی در آتن شد ، که در اوایل روز فعالیت های آنکارا را محکوم کرد. یونان ترکیه را به عدم تمایل به گفتگو متهم کرد و از آن خواست “از مزاحمت های روزمره خود دست بردار” و “تلاش برای امنیت و ثبات” در عوض در منطقه

اخبار مرتبط  کره شمالی تأیید "انفجار مهیب" را که دفتر ارتباط بین کره ای را نابود کرده ، سئول را به دلیل پناه دادن به پناهجویان متهم می کند - RT World News

“ترکیه همچنان با وفاداری نقش آشوبگر و عامل بی ثبات کننده در منطقه را ایفا می کند” وزارت امور خارجه یونان با تهدید ترکیه به عواقب گسترده گفت:

[Turkey] همچنان در بن بست های انتخابی خود خسته می شود و امنیت و ثبات را در منطقه تضعیف می کند و جامعه بین المللی را مجبور به انجام اقدامات می کند.

در واقع ، جدا از خشمگین شدن یونان ، مأموریت اکتشافی ترکیه قطعاً برخی از پرها را در صحنه بین المللی بهم ریخته است. متحد دیگر ناتو ، فرانسه ، حمایت خود را از یونان ابراز داشته و حتی برای تقویت اظهارات خود ناوچه نظامی را به منطقه اعزام كرده است.
همچنین در rt.com
یونان متعهد شد که آبهای سرزمینی را به 12 مایل گسترش دهد. ترکیه یک بار گفت که این زمینه برای جنگ خواهد بودروز دوشنبه ، پس از ملاقات با همتای آلمانی خود ، هایکو مااس ، وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان اقدامات ترکیه را محکوم کرد “کاملا غیر قابل قبول” ، و از اتحادیه اروپا خواست که پاسخ هماهنگ و شدیدی به آنها ارائه دهد.

“اتحادیه اروپا آماده گفتگو است. اگر محکومیت و تحریم شدید لازم باشد ، اتحادیه اروپا از آنها استفاده می کند … اتحادیه اروپا تمام تلاش های دیپلماتیک خود را برای آماده سازی گفتگوی سازنده با آنکارا بسیج کرد. آلمان و فرانسه در این مورد توافق دارند. “ لو دریان هشدار داد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *