ترکیه نمایندگان اتحادیه اروپا ، آلمان و ایتالیا را به دلیل تلاش برای جستجوی سلاح در کشتی مقصد لیبی احضار می کند – اخبار جهانی RT

آنکارا در اعتراض به تلاش برای جستجو در یک کشتی باری ترکیه که به لیبی به اتهام حمل اسلحه های تحریم شده در حال حرکت است ، نمایندگان دیپلماتیک از اتحادیه اروپا ، آلمان و ایتالیا را احضار کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه روز دوشنبه یادداشتی را به سفیران ارائه داد که می گوید این جستجو قوانین بین المللی را نقض می کند.

نظامیان آلمانی از ناوچه هامبورگ ، که به عنوان بخشی از عملیات ایرینی اتحادیه اروپا برای حفظ تحریم تسلیحاتی در لیبی ، در مدیترانه گشت می زدند ، یک شبانه روز حدود 200 کیلومتر (125 مایل) شمال شهر ساحلی لیبی بنغازی سوار یک محموله ترکیه شدند.

با این حال ، به دلیل اعتراض شدید ترکیه ، آنها نتوانستند جستجو در کشتی را به پایان برسانند. وزارت دفاع آلمان تصدیق کرد که تا زمان ترک نیروها ، آنها این کار را نکرده اند “هر چیزی مشکوک پیدا کرد ،” اما اصرار داشت که تمام مراحل به درستی دنبال شود.
همچنین در rt.com
آنکارا مانع از کنترل کشتی آلمانی توسط نیروهای آلمانی در مأموریت تحریم تسلیحاتی لیبی می شودپیش از این ، ترکیه بازرسی را به عنوان یک حمله منفجر کرد “اقدام غیر مجاز و زورگیرانه” گفت که این کشتی فقط دارای رنگ و کمک های بشردوستانه است. سخنگوی وزارت امور خارجه ، هامی آكسوی ، از وجود خدمه كشتی شكایت كرد “مانند مجرمان رفتار می شود” در هنگام جستجو آنکارا حق را برای “انواع غرامت” وی اضافه کرد.

اخبار مرتبط  لهستان با انتصاب وزیر امور خارجه كه جامعه دگرباش جنسی را به ارتقاء زوفیلیا و كانیبالیسم متهم كرده است غرب را خدشه دار می كند - RT World News

آكسوی همچنین مشروعیت و هدف عملیات ایرینی را زیر سوال برد و اظهار داشت كه این عملیات مغرضانه بوده و فقط هدف آن بوده است. “مجازات کردن” دولت توافق ملی (GNA) در لیبی – در حالی که اجازه می داد کشتی های حامل بار برای نیروهای رقیب خلیفه هفتر بدون کنترل سفر کنند.

حمایت ترکیه از GNA در درگیری های لیبی یکی از بسیاری از شکایات بین آنکارا و بروکسل بوده است که شامل حمایت ترکیه از آذربایجان در اختلاف قره باغ و رقابت تهاجمی آن با یونان و قبرس برای صلاحیت دریایی و حقوق اکتشاف انرژی در مدیترانه است. .
همچنین در rt.com
وزیر خارجه فرانسه هشدار داد: “اظهارات تسکین دهنده” توسط اردوغان برای جلوگیری از تحریم های اتحادیه اروپا برای ترکیه کافی نیستکمیسیون اروپا قرار است جلسه ای در ماه دسامبر برگزار کند و تصمیم بگیرد که آیا آنکارا شایسته تحریم در مورد آن است “توسعه طلب” سیاست های.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *